• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У ЄС розповіли, коли відбудеться наступний раунд тристоронніх газових переговорів

Реклама на dsnews.ua
Новий раунд переговорів з транзиту газу між Україною, Росією і Євросоюзом відбудеться в кінці жовтня

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Шефчович за підсумками сьогоднішніх тристоронніх консультацій у Брюсселі, інформує "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"На переговорах була дуже позитивна конструктивна атмосфера і я хочу подякувати українську і російську сторону. Я вважаю, що сьогодні ми зробили кроки в правильному напрямку. Перше і найголовніше, ми погодили в принципі, що майбутній контракт буде базуватися на законах і правилах ЄС", - сказав Шефчович.

"Про тривалості контракту, обсягах і тарифах ми домовилися, що необхідно знайти спільне рішення для всіх трьох елементів. Тому що обсяги ключові для встановлення тарифів. Тривалість контракту дуже важлива для інвестицій", - додав єврокомісар.

Він також зазначив, що сподівається на продовження двосторонньої співпраці між відповідними міністерства України і Росії для врегулювання всіх необхідних для укладення контракту питань.

"І ми продовжимо переговори на політичному рівні в жовтні, де я сподіваюся ми будемо мати більший прогрес у питаннях, які обговорювалися сьогодні. І зі свого боку ми будемо тісно працювати з Україною, щоб переконатися, що процес анбандлинга, сертифікації та всіх необхідних документів йде належним чином", - сказав Шефчович.

Нагадаємо, у Брюсселі завершилися тристоронні тривали лише 40 хвилин переговори щодо газу між Україною, Європейським союзом і Російською Федерацією.

Як повідомляла "ДС" голова Міністерства енергетики та навколишнього середовища України Олексій Оржель зазначив, що "переговори були конструктивними, сторони чують одна одну".

Міністр енергетики Росії Олександр Новак також назвав тристоронні переговори "конструктивними вперше за багато років". На сьогоднішній зустрічі конкретні обсяги не обговорювалися, були порушені тільки правові питання, додав він.

    Реклама на dsnews.ua