• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

В Європі газ подорожчав до максимуму за останні 13 років

На сьогоднішній день в Європі ціна на газ досягла 13-річного максимуму — 29,575 євро за МВт/год

У Європі подорожчав газ
У Європі подорожчав газ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні генерального директора "Оператора ГТС України" Сергія Макогона в Facebook, передає "ДС".

"Вартість газу на європейському хабі TTF досягла 13-річного максимуму", — написав він і оприлюднив відповідний графік, який показує, що газ зараз коштує 29,575 євро за МВт/год.

За словами Макогона, ціна виросла майже в 6 разів з літа минулого року.

Як пише Укрінформ, в кінці березня 2021 року Європа завершила рекордний сезон відбору газу з підземних сховищ. Всього до кінця сезону з ПСГ було піднято майже 69 млн куб. м, що на 24 млрд куб. м більше, ніж роком раніше. Водночас повинен був початися сезон закачування природного газу в газосховища — газівники для компенсації рекордного відбору повинні закачати майже такий же обсяг газу в сховища. Це надасть підтримку імпорту в усіх напрямках: і по трубах, і в зрідженому вигляді, для чого потрібно збільшити пропозицію. Але російський Газпром, як монопольний постачальник газу в Європу, відмовляється збільшити пропозицію через український газопровід.

Після зростання 14 червня ціни на природний газ до 29,3 євро за кубометр Макогон заявив, що збільшення пропозиції — єдино можливий спосіб знизити ціну на газ. І зробити це може тільки Газпром як монопольний постачальник газу в Європу.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що 4 червня був завершений процес укладання труб по першій нитці російського газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua