• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У ФДМ розповіли, кому продадуть українські підприємства

Реклама на dsnews.ua
Всього фонд має намір приватизувати 450 підприємств

Серед головних цілей роботи Фонду держмайна - приватизація підприємств енергетичного сектора. Зокрема, в цьому році Фонд держмайна має намір приватизувати 6 обленерго і 4 ТЕЦ. Як повідомляє кореспондент "ДС", про це глава ФДМ Ігор Білоус заявив в ході Української енергетичної конференції, яка відбулася у Києві 30 червня.

Білоус зазначив, що в цьому році Фонд має намір приватизувати 450 підприємств, 80% з яких - об'єкти малої приватизації. В першу чергу, мова йде про підприємства хімічної промисловості, генерації і дистрибуції електроенергії. "У цьому році ми маємо намір продати 6 обленерго і 4 ТЕЦ, плюс почали підготовку до приватизації "Центренерго", - зазначив Білоус.

Зокрема, на вересень заплановано аукціон з продажу Херсонській (99% акцій) і Одеської ТЕЦ (99%), на листопад - Дніпродзержинської ТЕЦ (99%), на грудень - Миколаївської ТЕЦ (99%). Він також нагадав про плани ФДМ до кінця року провести роботу по приватизації 6 обленерго.

Він підкреслив, що Фонд працює над тим, щоб всі інвестори - як українські, так і іноземні - перебували в рівних умовах. "Єдине - ми не вітаємо інвесторів з країни-агресора", - зазначив Білоус. Він нагадав, що у кожного покупця буде персональний помічник, який допоможе йому впоратися з можливими бюрократичними процедурами.

"Нова програма приватизації дуже проста: ми відновлюємо те, що не змогли зробити протягом останніх 11 років". - підкреслив Білоус. Він зазначив, що головне досягнення фонду на сьогодні - прозорий процес підготовки до приватизації Одеського припортового заводу.

Він також зазначив, що ФДМ продовжує працювати над зміною законодавства. Зокрема, розробляється новий закон щодо приватизації, що дозволить знизити рівень бюрократії в процесі продажу держвласності. "Незабаром ми представимо його прем'єр-міністру", - заявив Білоус.

Як повідомляла "ДС", в ході згаданого форуму директор ЄБРР в Україні Шевки Акюнер заявив, що учасники приватизації українських підприємств повинні бути впевнені в правилах гри на ринку.

    Реклама на dsnews.ua