• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Держдепі трудову міграцію назвали загрозою майбутньому України

Реклама на dsnews.ua
Масовий відтік українських кадрів за кордон у майбутньому може стати серйозною проблемою для України

Про це в інтерв'ю "Європейської правді" заявив заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, відповідальний за держави Східної Європи та Кавказу, передає "ДС".

Він нагадав, що, за польськими даними, не менше 2 млн українців працюють у Польщі.

"Це чудово для польської економіки, це допомагає збалансувати польську пенсійну систему. Це непогано для конкретного українця, який заробляє в Польщі більше, ніж удома. Зрештою, це добре для американських компаній у Польщі, адже вони отримують чимало розумних працівників з України, допомагають успіху американського бізнесу. Але все це недобре для майбутнього України", - заявив він.

"Українські таланти досягають успіху - але не у вас в країні", - додав дипломат.

Він навів приклад Яна Кума, який переїхав з Фастова у Каліфорнію, де створив WhatsApp, продав його за $19 млрд і пожертвував 500 млн у благодійний фонд Силіконової долини.

"Але українська влада має зробити так, щоб такі "Яни Куми" залишилися в Україні і коли-небудь пожертвували 500 мільйонів для Києва, а не для Сан-Франциско. Зробити так, щоб наступне покоління українців залишилося в своїй країні, щоб вони досягали тут успіху, отримували освіту, створювали бізнес - і врешті-решт віддячили свою громаду, як це відбувається в Бостоні або Сан-Франциско. Це - виклик, який стоїть перед Україною, - зазначив Кент.

    Реклама на dsnews.ua