• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Кабміні мріють про зону вільної торгівлі з Нігерією і Буркіна-Фасо

Реклама на dsnews.ua
Уряд розглядає питання створення ЗВТ з країнами Західної Африки

Створення зони вільної торгівлі з країнами Західної Африки дозволить збільшити в рази експорт української продукції в цей регіон. Про це міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, повідомили "ДС" в прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства.

"Зокрема, ми розглядаємо можливість введення ЗВТ з країнами Західної Африки (ECOWAS). Адже тут знаходиться одна з найпотужніших економік Африки південніше Сахари - Нігерія. Крім того, ринки Нігерії, Нігеру, Гвінеї, Малі є ринками збуту для українського сухого молока, і ми можемо інтенсифікувати співпрацю. Якщо буде створено ЗВТ з ECOWAS, експорт української продукції зросте в рази", - підкреслив Павленко.

За словами Павленка, африканський континент - один з найбільш перспективних за показниками розвитку, "тому Україна працює над розширенням експорту аграрної продукції в цей регіон".

Павленко також зазначив, що найбільшими торговими партнерами для українських експортерів аграрної продукції є країни Північної Африки.

"Тут найбільшим споживачем української продукції є Єгипет. При цьому в майбутньому ми плануємо розширити співробітництво з усіма країнами африканського континенту", - підкреслив Павленко.

Також він додав, що сьогодні найбільша частка українського аграрного експорту в африканські країни припадає на зернові - пшениця, кукурудза, ячмінь, а також соняшникова і соєва олія, залишки і відходи харчової промисловості, молоко згущене, насіння олійних культур.

Читайте також:

ДОВІДКА "ГК": в стостав Економічне співтовариство західноафриканських держав (ECOWAS) входять 15 держав - Бенін, Буркіна-Фасо, Гамбія, Гана, Гвінея, Гвінея-Бісау, Кот-Д'івуар, Кабо-Верде, Ліберія, Малі, Нігер, Нігерія, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Того.

    Реклама на dsnews.ua