• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Києві накрили два "конверта" з оборотом у півмільярда гривень

Реклама на dsnews.ua
Вилучено 16 печаток, комп'ютерна техніка, електронні носії інформації та документації

У Києві співробітники податкової міліції в рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 і ст. 205 і КК України припинили діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Києва та столичної області, передає "ДС" з посиланням на повідомлення прес-служби Державної фіскальної служби.

Відзначається, що обіг проконвертованих центром коштів через розрахункові рахунки, відкриті у відділеннях комерційних банків, склав понад 288 млн грн. Ймовірні втрати бюджету становлять понад 48 млн.

За результатами обшуків, проведених за адресами проживання фігурантів та в їх транспортних засобах, вилучено 16 печаток, комп'ютерна техніка, електронні носії інформації та документації, які свідчать про протиправну діяльність.

На поточних рахунках фіктивних суб'єктів господарської діяльності заарештовано коштів на суму 2,3 млн грн.

Крім того, співробітники податкової міліції Києва в рамках розслідування ще одного кримінального провадження (за ст. 27 та ст. 212 КК України) припинили діяльність другого конвертцентру, який діяв на території столиці та області.

Як виявилося, схема конвертації полягала в наступному: реально існуючі підприємства перераховували безготівкові кошти на банківські рахунки підприємств, які входили до складу "конверта", за нібито проведені роботи та надані послуги.

В подальшому перераховані кошти конвертувалися шляхом зняття готівки через банкомати та каси банків за винагороду в розмірі 9,5-10%. Обіг проконвертованих коштів склав близько 200 млн. грн. При цьому ймовірні втрати бюджету складають більше 33 млн.

За результатами обшуків, проведених за місцем проживання фігурантів та за місцем реєстрації фіктивних підприємств, вилучено 34 друку, 47 банківських карток, комп'ютерна техніка, електронні носії інформації та документації, які свідчать про протиправну діяльність.

На поточних рахунках фіктивних суб'єктів господарської діяльності заарештовано коштів на суму 1,4 млн грн.

По обох справах податкова міліція продовжує слідчі дії.

Читайте також:

"
    Реклама на dsnews.ua