• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Мінфіні прояснили ситуацію з оподаткуванням криптовалют

Реклама на dsnews.ua
Способу оподаткування операцій з криптовалютами можна очікувати лише надання їм правового статусу

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов, передає "ДС".

"З криптовалютами можливі два типи операцій: майнінг і угода купівлі-продажу. Отже, ми купили биткоин за 1 тис грн. Потім, припустимо, нам пощастило, і він став коштувати 2 тис грн. Ми вийшли з биткоина і зарахували кошти на банківську картку. Дельта - 1 тис грн. Обкладаємо ПДФО. Ставка у 19,5% - це багато чи мало для таких операцій? Питання риторичне. Поки в криптовалют немає правового статусу - це звичайний предмет обороту", - вважає Верланов.

Заступник міністра фінансів апелює до міжнародного досвіду врегулювання правового статусу криптовалют, зокрема Швейцарії. Ця країна адаптувала свої податкові правила для операцій з криптовалютами.

В Швейцарії криптовалюту визнали рухомим майном в цілях оподаткування, так як його можна продати на біржі і отримати гроші. Існують навіть офіційні агенти з продажу криптовалют, а податкова служба Швейцарії щодня публікує курс биткоина і ефіру на своєму сайті, щоб можна було перерахувати свої доходи для цілей оподаткування.

На думку Верланова, Україні, в першу чергу слід визначити правовий статус криптовалют. При цьому біржі треба робити податковими агентами.

"Якщо криптовалюта куплена на біржі, то закон зобов'язує задекларувати дохід і вказати його джерело. У нас є народні депутати, які подають електронні декларації і вказують там криптоактивы. Хто з них задекларував у розділі майно, хтось- у розділі грошові кошти. Мали місце обидві трактування, оскільки правовий статус криптовалют у нас не визначений. Без нього перейти до оподаткування і контролю криптовалютных операцій неможливо", - сказав він.

На думку заступника міністра фінансів, регулятором операцій з криптовалютами може бути Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку або Нацбанк.

    Реклама на dsnews.ua