• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Мінсоцполітики спрогнозували, скільки років забере перехід на електронні трудові книжки

Дані працівників вноситимуть до електронних трудових книжок протягом пʼяти років

Дані вноситимуть протягом п'яти років
Дані вноситимуть протягом п'яти років
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінсоцполітики, передає "ДС".

Як зазначається, за законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", обліку здійснюватиметься в електронній формі у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідні цифрові соціальні сервіси будуть впроваджені за три місяці, тобто з дати набрання чинності законом.

Облік даних про трудову діяльність, освіту та інших відомостей про працівника вестиме Пенсійний фонд, який з 2000 року відповідає за накопичення, зберігання та обробку інформації щодо страхового стажу.

Інформація про трудову діяльність за попередні роки в електронний реєстр зможе вноситися як самостійно працівником, так і його роботодавцем у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов’язковим накладанням кваліфікованого електронного підпису.

За бажанням працівника роботодавець буде зобов’язаний продовжувати облік трудової діяльності в паперовій формі, однак у такому випадку паперова трудова книжка зберігатиметься в працівника.

Включити до реєстру відсутні відомості з паперових трудових книжок передбачається протягом пʼяти років після набуття законом чинності. У цей перехідний період може застосовуватися і паперова, і електронна форма обліку трудової діяльності.

Інформацію про свою трудову діяльність і страховий стаж громадяни зможуть отримати у вигляді електронного документа через вебпортал Пенсійного фонду України. Цей документ матиме статус офіційного та за потреби зможе пред’являтися у формі витягу.

"Окрім інших переваг, електронна трудова книжка створить можливість автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України", — додають у Мінсоцполітики.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський підписав закон про зміни до законодавства щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua