• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МВФ невдоволені підвищенням зарплат в Україні: названа причина

Реклама на dsnews.ua
У Міжнародному валютному фонді вважають, що якщо в Україні продовжиться зростання зарплат, її економіка відкотиться на три роки

Про це в інтерв'ю ЕП заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон, передає "ДС".

"Україна провела величезну роботу по стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, або рішенням проблем банківської системи. Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання", - зазначив він.

Однак, за його словами, є ризики повернення назад.

"Зростання заробітної плати в державному секторі і деяких частинах приватного сектора був дуже високим порівняно з інфляцією. Якщо така ситуація буде зберігатися, це негативно позначиться на рентабельності і конкурентоспроможності, а, зрештою, погрожувати повернути Україну туди, де вона була три роки тому", - сказав Ліптон.

Він вважає, що Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні.

На думку голови МВФ, існує також багато інших ініціатив, які можуть призвести до зростання бюджетного дефіциту і загрожувати стабільності країни.

"На шляху до сталого швидкому зростанню Україна також повинна зробити кроки вперед, як планувалося. Наприклад, пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей. Немає ніякого сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію у більш ранньому віці, щоб отримувати маленькі пенсійні виплати, не здатні забезпечити гідну та стабільну життя. Треба це вирішити пенсійною реформою", - вважає Девід Ліптон.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає за необхідне підвищити мінімальну зарплату в Україні до 4 тисяч гривень.

    Реклама на dsnews.ua