• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У МГЗ заявили, що у разі зупинки заводу, бюджет втратить мільярди гривень

Миколаївський глиноземний завод (МГЗ) є одним з найбільших експортерів і імпортерів України. Практично вся валютна виручка заводу заходить в країну, а потім з неї мільярди гривень отримують державні підприємства

Миколаївський глиноземний завод
Миколаївський глиноземний завод
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар фінансового директора МГЗ Галини Кравченко.

Завод, за її словами, — унікальне підприємство, в складі якого є морський порт. Це один з найбільших морських терміналів.

"На нас заробляє понад 500 мільйонів на рік Державна морська адміністрація, порівнянну суму отримує і ДП "Укрзалізниця". Зауважте, що все це великі державні підприємства, які, своєю чергою, теж є великими платниками податків", — зазначила Кравченко.

Крім цього, МГЗ є одним з найбільших споживачів газу і найбільшим споживачем каустичної соди в Європі. В Україні її виробництвом займається лише одне підприємство — "Карпатнафтохім" у Калуші Івано-Франківської області. Тому будь-які проблеми МГЗ моментально відіб'ються на всьому європейському ринку каустика і на Калуському підприємстві в першу чергу.

Це далеко не весь список контрагентів заводу, які можуть постраждати в разі зупинки МГЗ. Значні втрати понесуть також бюджети країни і області — тільки за ці 9 місяців МГЗ заплатив 854 мільйони гривень податків.

Більш того, за словами Кравченко, якщо підприємство зупиниться, постраждають 4400 домоволодінь, а це близько 20 тисяч осіб.

"Порахуймо, що втратить економіка регіону. Якщо середню зарплату, помножити на 4,4 тисячі наших працівників і на 12 місяців – це 1 мільярд 151 мільйон гривень на рік доходів домогосподарств, яких не буде. Цю суму втратить ринок, малий і середній бізнес Миколаївській області – вони не реалізують товарів на цю суму, не отримають доходів, відповідно, не заплатять податків. Потім ці 4,4 тис. осіб втратять роботу, це буде суттєве додаткове навантаження на фонд зайнятості", — резюмувала вона.

Нагадаємо, під Миколаївським апеляційним судом робочі влаштували театралізований перфоманс і мітинг, щоб захистити своє підприємство від рейдерів. Працівники МГЗ прогнали касками заїжджих рейдерів з-під суду в Миколаєві.

    Реклама на dsnews.ua