• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Миколаєві триває багатотисячний мітинг на підтримку МГЗ

Представники профспілок металургійної сфери з кількох областей виступають проти рейдерів та закриття промислових підприємств і, як наслідок, занепаду цілих регіонів. А співробітники Миколаївського глиноземного наголошують – зупинка МГЗ не лише позбавить десятки тисяч людей стабільного доходу, а і призведе до соціально-економічної катастрофи. Адже МГЗ є бюджетоутворювальним підприємством, а інвестиції заводу в інфраструктуру міста та соціальні проєкти складають сотні мільйонів гривень

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні в Миколаївському апеляційному суді розглядають справу про відшкодування заводом 9,2 млрд грн на користь громадської організації "Стоп шлам". Позов про нібито завдання психологічної шкоди був поданий в інтересах 1279 членів цієї організації. Суд першої інстанції його задовільнив, повідомляє "Дело".

На заводі таки дії вважають частиною рейдерської атаки, яка матиме критичні наслідки для всього регіону.

"Псевдоекологи та ті, кого залучили до цієї масштабної афери, ставлять під загрозу одне з останніх працюючих промислових підприємств Миколаївщини. Без роботи та грошей на життя залишаться 10 тисяч осіб – робітники та члени їх сімей. І це не кажучи про державний бюджет. Лише податків МГЗ платить понад 500 млн в рік. Чим ці кошти компенсуватимуться?", – наголошує Олексій Медвідь, голова профспілки МГЗ.

До акції під судом приєдналися профспілки металургійних підприємств Дніпропетровської та Запорізької областей. По словам їхніх представників, рейдери – це реальна загроза для стабільно працюючих підприємств.  

В свою чергу, поліція, НАБУ та ДБР розслідує ряд кримінальних проваджень щодо самих активістів ГО "Стоп шлам" суддів і експертів, які були залучені до справи.

Зокрема поліція розслідує кримінальне провадження за фактом шахрайства з боку засновників громадської організації та за фактом підробки документів з боку експертів, які надали висновок, що надалі став основою позову для стягнення компенсації на користь "Стоп шлам".

А у ДБР та НАБУ розслідують дії судді Заводського районного суду Ірини Бобрової, яка винесла рішення з численними порушеннями.

"У суді першої інстанції ми надали докази того, що в якості потерпілих вказані неіснуючі люди, але ці докази проігноровані суддею, ми показали акти екологічних перевірок, які також не взяті до уваги. Навіть Мінʼюст назвав експертизу незаконною. Тож ми сподіваємося на справедливе рішення апеляції", – зазначила Оксана Карпенко, начальник юрвідділу МГЗ.

Раніше Народний депутат Ігор Копитін заявив про те, що зупинка МГЗ призведе до реальної небезпеки у сфері екології. 

    Реклама на dsnews.ua