• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Промінвестбанк "зайшли" куратори від Микитася та Фукса, – ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Українські бізнесмени Максим Микитась, Вадим Столар і росіянин Павло Фукс намагаються отримати контроль над Промінвестбанком (ПІБ) без погодження НБУ

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив економіст Борис Кушнірук, передає "ДС" з посиланням на Українські новини.

За його словами, раніше НБУ не дозволив Фуксу і його компаньйонам придбати ПІБ, оскільки бізнесмени не змогли розкрити джерела фінансування, як того вимагає українське законодавство. В результаті була розроблена інша схема отримання контролю над банком.

"За останньою інформацією група ВЕБ спільно з українськими бізнесменами Микитасем і Столар (ФМС) розробила модель "повзучого" зміни контролю. Іншими словами, наглядова рада і правління Промінвестбанку будуть призначені представники Фукса. Тобто, за формою контроль над Пібом - за Вебом, по суті - він перейде до Фуксу, адже будь-які важливі рішення будуть прийматися за участю нових кураторів. Що такого Фукс пообіцяв керівництву ВЕБ - можемо лише гадати. Запасемося попкорном, щоб дивитися "кіно" про те, як ця група бізнесменів намагатися "обійти" НБУ", - пише Кушнірук.

За його інформацією, в Промінвестбанку вже працюють куратори від Фукса, Микитася і Столара.

"Саме з цими кураторами менеджери банку повинні узгоджувати всі свої дії. Як правило, поява таких кураторів, статус яких ніяк принаймні офіційно не узгоджувався з регулятором, каже, що питання оприлюднення угоди на продаж Промінвестбанку може з'явитися в будь-який день. Не виключено, що "дотискати" керівництво Нацбанку збираються з допомогою Максима Микитася, який між іншим, є народним депутатом і входить у депутатську групу "Воля народу", - підкреслює економіст.

Борис Кушнірук також не виключає, що ці бізнесмени стануть лише номінальними власниками Піба, а контроль над банком залишиться у російської державної корпорації " Внешэкономбанк (ВЭБ). У будь-якому випадку, вважає економіст, від такої зміни власника програє і Україна, і вкладники банку.

"Мають потенційні власники необхідні кошти для придбання та подальшої підтримки капіталу і ліквідності Піба - велике питання. А це - кілька сотень мільйонів доларів, згідно з оцінкою активів ПІБ. Звичайно, за таких обставин можливо, що потенційні покупці будуть лише номінальними власниками, а банк і надалі буде контролювати російський ВЭБ. З усіма тими ризиками, які вже згадувались. Але і варіант, що саме ці особи стануть справжніми контролюючими особами Промінвестбанку теж особливого оптимізму не викликає, адже найбільш ймовірно, що нові власники активи виведуть, а пасиви, з великою ймовірністю, залишать державі", - вважає Кушнірук.

Нагадаємо, раніше російські засоби масової інформації повідомили, що російська держкорпорація Зовнішекономбанк (ЗЕБ) розраховує продати український Проминвестбанкуже на початку 2018 року.

Як повідомляли Українські Новини, 13 жовтня журналіст Олександр Дубинський повідомив, що бізнесмен Павло Фукс погодив покупку Промінвестбанку з російською держкорпорацією ВЕБ і Банкової.

    Реклама на dsnews.ua