• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Раду внесено закон про оподаткування криптовалют

Реклама на dsnews.ua
23 нардепа внесли в парламент законопроект, що пропонує ввести оподаткування операцій з криптовалютами і токенами

Відповідний законопроект №9083 зареєстрований у ВР 14 вересня 2018 року, передає "ДС" з посиланням на "Новий час".

Згідно з пояснювальною запискою до документа, прибуток (доходи) фізичних осіб від операцій з віртуальними активами пропонується оподатковувати за ставкою 5%.

При цьому, прибуток підприємств від операцій з віртуальними активами з 1 січня 2024 оподатковується за базовою ставкою 18%. Однак, протягом періоду становлення правового регулювання ринку віртуальних активів, автори законопроекту вважають за необхідне тимчасово, до 31 грудня 2024, встановити ставку податку на прибуток підприємств для такого виду прибутку також на рівні 5%. Виняток становить прибуток від операцій з токенами активами, що засвідчують права на товари, до прибутку від операцій з якими застосовується ставка податку інша, ніж до прибутку від операцій з віртуальними активами.

Метою законопроекту автори вказали виведення з тіньового ринку великого обсягу операцій; поповнення державного бюджету України за рахунок залучення до оподаткування кардинально нового виду доходів фізичних і юридичних осіб - доходів від операцій з віртуальними активами; стимулювання розвитку ринку віртуальних активів в Україні.

За підрахунками авторів документа, введення в правове поле операцій з віртуальними активами дозволить 2019-2024 році додатково залучати в бюджет не менше 1,27 млрд грн щорічно.

Нагадаємо, раніше заступник міністра фінансів Сергій Верланов розповів, що лише після надання криптовалютам правового статусу в Україні можна очікувати появи способу їх оподаткування.

    Реклама на dsnews.ua