• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В Україні відзначили рекордно високі ціни на полуницю (ІНФОГРАФІКА)

Реклама на dsnews.ua
В Україні з-за низького врожаю, викликаного травневими заморозками, подорожчала полуниця. Ціни на неї у червні є рекордно високими не тільки за останні п'ять років, але і "історично для цього періоду часу"

Про це йдеться в повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА), передає "ДС".

Зазначено, що станом на початок червня оптові партії якісної продаються полуниці за 65-75 грн/кг, в той час як продукція низької якості, внаслідок дощової і похмурої погоди, пропонується в середньому по 40 грн/кг.

"Варто відзначити, що в цьому році ціни на суницю є рекордно високими не тільки за останні п'ять років, але й історично для цього періоду часу. Для порівняння, на початку червня 2019 року якісну суницю садову можна було придбати в середньому по 25-30 грн/кг. Приблизно в такому ж діапазоні коливалися ціни і на початку червня 2018 року", – йдеться в повідомленні.

За даними експертів, фермери, які змогли отримати врожай полуниці в непростих погодних умовах 2020 року, можуть заробити в середньому в 2-2,5 рази більше на реалізації кожного кілограма, ніж в минулому сезоні.

Наголошується, що головною причиною подорожчання полуниці аналітики називають погодні умови - зокрема, травневі заморозки, з-за яких була втрачена значна частина врожаю.

"Ситуацію продовжують погіршувати низькі температури на початку червня, супроводжуються рясними опадами. Такі природні катаклізми не тільки стримують дозрівання ягід у більшості українських господарств, але і негативно впливають на їх якість", - додали в повідомленні.

Більшість з учасників ринку відзначає, що урожай суниці садової буде найгіршим за останні кілька років, а ціни на ягоди і надалі будуть утримуватися на порівняно високому рівні.
За даними Держслужби статистики України, валовий збір суниці садової в 2019 році становив близько 63 тисяч тонн, а роком раніше - 62,2 тисяч тонн. За інформацією УПОА, виробництво полуниці в Україні збільшувалася впродовж останніх трьох років і урожай був значно більшим, ніж в офіційній статистиці.

    Реклама на dsnews.ua