• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Україну почала надходити "білоруська" нафта

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні, 12 березня, в Морському нафтовому терміналі "Південний'був прийнятий перший танкер з легкою нафтою сорту Azeri Light обсягом 90 тис. тонн для подальшого транспортування в Білорусь

Про це повідомляється на Facebook-сторінці АКЦІОНЕРНОГО товариства "Укртранснафта", передає "ДС".

"АКЦІОНЕРНОГО товариства "Укртранснафта" почало прийом на Морському нафтовому терміналі "Південний" першого танкери з легкою нафтою сорту Azeri Light обсягом 90 тис. тонн для її подальшого транспортування по нафтопроводу "Одеса-Броди" і однієї з двох ниток нафтопроводу "Дружба" в напрямку НПЗ Білорусі", - йдеться в повідомленні.

Надання послуг з транспортування нафти в Білорусь здійснюється в рамках договору між АТ "Укртранснафта" і BNK (UK) Limited (Великобританія), яка є дочірньою компанією ЗАТ "Білоруська нафтова компанія".

Договір діє до кінця 2020 року і передбачає співпрацю сторін з транспортування нафти з використанням нафтопроводу "Одеса-Броди" і однієї гілки магістрального нафтопроводу "Дружба" до Мозирського НПЗ за маршрутом МНТ "Південний" - ЛВДС "Броди" - ЛВДС "Мозир".

Забезпечення транзиту нафти до Мозирського НПЗ дозволить підвищити рівень завантаження нафтотранспортної системи України.

При цьому АТ "Укртранснафта" забезпечує надійний і безперебійний транзит російської нафти сорту Urals у напрямку Чехії, Словаччини та Угорщини у відповідності з діючими контрактними зобов'язаннями.

Нагадаємо, Росія з 1 січня 2020 року припинила експорт нафти на НПЗ Білорусі. Пізніше постачання сировини були частково відновлені.

Як повідомляла "ДС", президент Білорусі Алекандр Лукашенко сподівається на те, що Україна погодиться на спільне нафтопереробку на білоруських НПЗ.

Раніше Лукашенко заявив, що Білорусь планує 30% нафти закуповувати з України. За його словами, у Білорусі зараз немає альтернативи щодо поставок російської нафти.

    Реклама на dsnews.ua