• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Верховна Рада не підтримає заборону на викладку сигарет на прилавках – ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада не голосуватиме за проект закону №4030а, що забороняє видиму викладку сигарет на прилавках

На думку видання "Бізнес Цензор", цей документ є неякісним і несе в собі великі ризики для Держбюджету і економіки України, передає "ДС".

Зокрема, за підрахунками Мінфіну, втрати Держбюджету від заборони на викладку сигарет складуть 3,7 млрд гривень, а місцевих бюджетів - 200 млн грн.

Крім того, що у цього проекту закону існує клон, яким пропонується до заборони на викладку сигарет додати триразове зростання вартості ліцензії на право торгівлі.

Ці заходи призведуть до загострення цінової конкуренції між виробниками, що негативно позначиться на звороті сигарет в роздрібній торгівлі. Також це призведе до стимулювання антиконкурентного перерозподілу роздрібного ринку на користь великих мережевих супермаркетів і до зростання незаконної торгівлі.

За оцінками Національної організації роздрібної торгівлі, після введення заборони на викладку сигарет закриються 15-30% торгових точок по всій країні. При цьому немає гарантій, що цим законом буде досягнута головна його мета - поліпшення здоров'я українців і скорочення числа курців. Досвід 21 країни, де було введено заборону на викладку, виявився неоднорідним. В деяких країнах частка курців не зменшилася, а збільшилася.

Головне науково-експертне управління парламенту у своїх висновках про проект закону №4030а заявило, що тютюновий ринок вже достатньою мірою врегульовано, тому заборона на викладку є надмірним і сумнівним з точки зору досягнення його завдань. Експерти вважають, що ця міра порушує права виробників і споживачів і рекомендують відправити проект закону на доопрацювання.

    Реклама на dsnews.ua