• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про ProZorro

Реклама на dsnews.ua
Народні депутати підтримали законопроект №1076, який вносить зміни в закон про публічні закупівлі

За даний документ проголосували 292 народних депутата, передає "ДС".

Зазначимо, у новій редакції передбачено підвищення ефективності закупівель, запровадження відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконалення механізму оскарження, гармонізація з міжнародними стандартами.

"Нова редакція закону знижує поріг для обов'язкового проведення закупівель через Prozorro з 200 до 50 тисяч гривень. Це означає, що більше чверті мільйона процедур у рік тепер будуть відбуватися в системі і мати етап аукціону. Завдяки цьому додаткова економія може становити до 9 млрд грн на рік", - розповіли в прес-службі ProZorro.

Тепер переможець тендеру буде мати 24 години на виправлення незначних помилок у тендерній пропозиції.

"Це дасть змогу підприємцям не втратити тендер, а госзаказчикам - зберегти найбільш економічно вигідну пропозицію", - повідомили в компанії.

Крім того, буде повернута плата, якщо скарга постачальника буде задоволена, також повернуть оплату скарги через систему, механізми антитроллинга.

Також підприємці зможуть оскаржити скасування процедури і відхилення всіх пропозицій, а повністю відміняти процедуру при оскарженні буде заборонено. За невиконання рішення АМКУ передбачена відповідальність керівника замовника та штраф у 85 тис. грн.

У новій редакції закону посилена відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників. Також в законопроекті з'являється нова норма, в якій відповідальність за порушення законодавства у сфері публічних закупівель буде поширюватися і на керівника замовника.

    Реклама на dsnews.ua