• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Відновлення світової економіки після коронакризи: МВФ поліпшив прогноз

Реклама на dsnews.ua

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання світової економіки в 2021 році на рівні 5,5%. У порівнянні з жовтнем минулого року прогноз поліпшений на 0,3 п.п

Про це йдеться в огляді МВФ World Economic Outlook за січень 2021 року, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Згідно з прогнозом, у 2022 році світовий ВВП виросте на 4,2%.

Як зазначила головний економіст МВФ Гіта Гопінат, перегляд прогнозу на 2021 рік відображає позитивні ефекти початку вакцинації в деяких країнах.

"Після серйозної рецесії в 2020 році ми прогнозуємо зростання світової економіки на 5,5% в 2021 році і на 4,2% в наступному році. Показник 2021 року на 0,3 п.п. вище нашого жовтневого прогнозу. І це відображає позитивний ефект від успіху вакцини, який ми спостерігали до кінця минулого року, і додаткову політичну підтримку, яка була надана в деяких країнах. Але це було частково компенсовано відновленням поширення вірусу в декількох країнах і введеними заходами стримування, які чинять негативний вплив на економічну активність", — сказала Гопінат.

Відзначимо, за прогнозом Світового банку, в 2021 році очікується зростання світової економіки на 4% за умови, що вакцинація від COVID-19 триватиме в широких масштабах протягом всього майбутнього року.

    Реклама на dsnews.ua