• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Включення витрат на транспортування у формулу "Роттердам +" або "Дюссельдорф +" економічно обґрунтовано, - експерт

Реклама на dsnews.ua
Включення витрат на транспортування вугілля в формулу "Роттердам +" є економічно обґрунтованим, як і використання цінового індексу АРИ2, до якого у НАБУ вже немає зауважень

Про це заявив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в ефірі "Еспрессо".
 
"НАБУ вже каже, що до самого індексу, а "Роттердам+" - це індекс АРИ2, це біржа в Роттердамі, вже претензій немає, вже їх все влаштовує. Як виявилося через три роки розслідування. Є питання тільки до доставки, до цього плюса. Це при тому, що всі попередні дослідження, які були, і Еврокол, міжнародна європейська організація, яка об'єднує вуглевидобувні компанії", - пояснив Корольчук.
 
Експерт звернув увагу, що в газовій сфері діє аналогічна "Роттердам +" формула - "Дюссельдорф +", яка також включає витрати на транспортування. Однак у НАБУ не виникає запитань до "плюса" у формулі в цьому випадку, і кримінальну справу вони не збуджують.
 
"Ми ж коли газ, "Дюссельдорф +" так само згадують, ми платимо ціну з доставкою, "Дюссельдорф +". При тому що газ видобувається державною компанією "Укргазвидобування", тільки невелику частину імпортуємо. Так там питань не виникає. І НАБУ, до речі, там не проводить розслідування", - зазначив Корольчук.
 
Крім того, він зазначив, що на сьогодні ціна вугілля, розрахована за формулою "Роттердам +", є найнижчою, нижче, ніж ціна імпорту вугілля з США, Колумбії або ПАР.
 
Нагадаємо, раніше генеральний секретар Європейської асоціації вугілля та лігніту EURACOAL Брайан Рикетсії заявив, що введення імпортного паритету при ціноутворенні на вугілля було єдино вірним рішенням для України, прив'язка до індексу API - абсолютно коректна.
 
За інформацією ЗМІ, в кінці серпня на нараді у президента з енергетичних питань з'ясувалося, що купувати вугілля за ціною, розрахованою за формулою "Роттердам +", дешевше, ніж імпортувати його з ПАР, США або Колумбії. Так, ціна за "Роттердам +" становить 1,74 тис грн за тонну, імпорт з Колумбії і США - 1,9 тис. грн за тонну, з ПАР - 1,8 тис. грн за тонну.

    Реклама на dsnews.ua