• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Власні торговельні марки. Як партнерство АТБ з виробниками працює на покупця

Мережа "АТБ" ексклюзивно пропонує близько 1000 найменувань найбільш популярних продуктів і товарів першої необхідності. Йдеться про успішну бізнес-модель, засновану на власних торговельних марках, яка вигідна передусім покупцям. Давайте розберемося, як вона працює

Власні торговельні марки АТБ
Реклама на dsnews.ua

Власними торговельними марками (private label) володіють саме роздрібні мережі, а виробники постачають їм продукцію за контрактом. В АТБ це ТМ "De Luxe Foods & Goods Selected" (преміальний сегмент), ТМ "Своя лінія" (середній) та ТМ "Розумний вибір" (економ).

В компанії "АТБ", яка восени минулого року відзначила 30-ту річницю заснування, вже давно зрозуміли, що ефективніше не просто реалізувати товари, а власноруч вибудувати всі операційні процеси. Маючи найбільшу мережу магазинів, розвинену логістичну інфраструктуру та чималий автопарк з понад 700 вантажівок, в компанії звернули увагу на відносно невеличкі підприємства, які виробляли дуже якісні товари, мали гарну експертизу з погляду технологічності виробництва, але при цьому постійно програвали в продажах відомим брендам. Співпраця з ними й стала ключовим елементом цієї бізнес-моделі.

Таке стратегічне партнерство виявилося максимально ефективним. Представники дрібного та середнього бізнесу отримували потужний імпульс для розвитку, їхня продукція потрапила на найбільший торговельний майданчик країни. АТБ взяла на себе зобов’язання щодо просування та уможливила збільшення обсягів виробництва. А покупці отримували якісні продукти за доступними цінами, адже не було потреби включати до них витрати на розкрутку бренда, промо, рекламу, дизайн пакування тощо. Сама присутність товару на поличках АТБ стала найкращою рекламою та своєрідним знаком якості.

Порівняно з аналогами розкручених брендів продукція ВТМ АТБ дешевша в середньому на 20%, хоча не поступається за якістю. Позаяк це ексклюзивний асортимент, який можна назвати візитівкою мережі, то й вимоги до його якості відповідні. Ретельний контроль проводиться фахівцями на усіх етапах виробництва.

Основні принципи, на яких компанія будує відносини з виробниками і постачальниками продукції, зокрема й ВТМ, лишаються незмінними за будь-яких обставин — це надійність та гарантія виконання зобов’язань.

Продукцію власних торговельних марок АТБ наразі виробляють більш як 140 підприємств. Обсяги поставки на одне товарне найменування ВТМ на місяць становлять від 500 тис. до 50 млн грн. З багатьма виробниками компанія співпрацює безперервно вже понад 15 років. За цей час завдяки популярності своєї продукції серед споживачів деякі з них вже зросли до великих потужних підприємств. Ба більше, разом із проєктами ВТМ вони вивели на ринок і поставляють у торговельні мережі товари власних брендів. Фактично це наочний приклад повного циклу підтримки вітчизняного виробника, до якої українська економіка тяжіє вже багато років поспіль.

У деяких випадках компанія "АТБ" виступила для виробників драйвером до здобуття лояльності споживачів, дала певним видам продукції шанс. Це стосується товарів-новинок або нішевих товарів на початку свого розвитку.

Реклама на dsnews.ua

Для виробників важливо, що компанія "АТБ" постійно розширює мережу (до війни щорічно приймали перших покупців 100–120 нових магазинів), вкладається в якість обслуговування та пропонує нові сервіси. Товарообіг мережі протягом останніх років зріс з 38,8 млрд грн (у 2014 р.) до 176,9 млрд грн (у 2022 р.). Стрімко зростає і її роль у вітчизняній економіці, особливо у нинішніх реаліях. Протягом другого року війни АТБ сплатила до бюджетів усіх рівнів 25,06 млрд грн, що на 4,62 млрд грн більше, ніж у попередній рік.

Розуміючи, що сьогодні більшість виробників, які потенційно готові поставляти товари під ВТМ АТБ, є відносно невеликими підприємствами з обмеженими фінансовими можливостями і потребою в інвестиціях в обладнання, компанія пропонує лояльні умови співпраці.

АТБ запрошує всіх охочих виробників, зокрема й тих, які паралельно просувають на ринок власні бренди, у разі наявності вільних потужностей долучатися до тендерів на поставку товарів під власними торговельними марками.

Щоб вивести свій бізнес на якісно новий рівень, стати партнером АТБ і поставляти товари ВТМ до дискаунтерів добре знайомої українцям мережі, потрібно мати сертифіковане виробництво, вільні потужності та взяти участь у тендері на поставку терміном 1-2 роки, на якому:

   • надати гарантії щодо готовності виготовити продукт згідно з заявленими стандартами якості;

   • запропонувати мінімальну ціну поставки серед наданих пропозицій;

   • підтвердити тендерні обсяги поставки.

Далі все просто: сумлінна праця, зрозумілі умови, прозорі стосунки та динамічне зростання разом із багаторічним лідером вітчизняного ритейлу. Для початку співпраці потрібно зареєструватися в кабінеті постачальника "АТБ-Маркет" за посиланням https://supplier.atbmarket.com/ , потім обрати заявку "Комерційна пропозиція (КП)" та відправити її.

    Реклама на dsnews.ua