• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У Світовому банку поскаржилися на нездатність України освоювати надані кошти

Реклама на dsnews.ua
В організації вважають, що гнучкість у прийнятті рішень владою відсутній

Нездатність України освоїти надані їй кошти - глобальна проблема, з якою стикаються всі її основні кредитори. Про це заявила старший менеджер портфеля проектів Світового банку (СБ) в Україні Клавдія Максименко, передає "ДС" з посиланням на ZN.UA.

"На донорських зустрічах ми бачимо, що з цими ж проблемами стикаються і Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк, і KfW, - пояснює Клавдія Максименко. - Досвід реалізації аналогічних проектів в інших країнах показує, що їх можна реалізувати і в Україні, але практика, на жаль, переконує у зворотному".

За її словами, частково ці проблеми пов'язані з тим, що українська бюрократична система дуже зарегульована і замкнута в собі, все до найменших кроків описано в законодавстві, а будь-яке внесення в нього змін - тривалий і трудомісткий процес.

"Гнучкість в прийнятті рішень владою відсутня, а переговори, як правило, закінчуються переконанням народних депутатів у тому, що необхідні зміни не вплинуть на їх бізнес-інтереси", - зазначила Максименко.

"Іноді у мене складається таке сумне враження, що проекти Світового банку в Україні найбільше потрібні Всесвітнього банку. А адже ми на них фактично не заробляємо, інвестиції в Україну не є джерелом наших доходів. Більш того, якщо проект не було реалізовано або реалізовано не в повній мірі, для нас це скоріше збиток, адже ми витрачаємо на підготовку проектів власні кошти, які Україна не повинна нам повертати. Ці послуги у вартість позики не входять, і команда, яка витрачає сили на розробку і супервізію якогось нереалізованого або неефективного проекту, могла б ті ж зусилля спрямувати на вирішення інших, не менш актуальних завдань", - розповіла Максименко.

Як раніше повідомляла "ДС", прем'єр-міністр України Володимир Гройсман домовився з представниками Світового банку про допомогу в розвитку української інфраструктури.

    Реклама на dsnews.ua