• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Питаннями тарифів Укрзалізниці повинна займатися незалежна сторона - експерт

Реклама на dsnews.ua
Щоб уникнути дискусій про тих чи інших тарифах, встановлених держкомпанією "Укрзалізниця", необхідно передати повноваження вирішувати тарифне питання для держкомпанії окремому регулятору

Таку думку висловив президент Енергетичної Асоціації України Василь Котко, передає УНІАН.

"Щоб не було ні в кого сумнівів, необхідно таке підвищення тарифів залізниці, потрібно, щоб для ПАТ "Укрзалинзыця" був регулятор, який регулює послуги транспорту. Що б він був би об'єктивний, і захищав би інтереси і споживачів, і самих транспортних підприємств, щоб йому довіряли. Адже у нас є регулятор послуг зв'язку, наприклад. В енергетиці є Нацкомісія - НКРЭКУ", - впевнений Василь Котко.

Президент Енергетичної асоціації також зазначив, що будь-яке підвищення тарифів на залізничні перевезення, а особливо коли мова про вагонах для великотоннажного вантажу, що використовують вугілля, компанії енергосектору, негативно позначиться на стані енергетичної галузі.

"На енергетичній галузі це погано відіб'ється, особливо напередодні осінньо-зимового сезону, коли нам потрібно робити заготівлі вугілля. Сума втрат оцінюється в мільярди. Це та сума з оборотних коштів, які потрібно вилучити з галузі, якщо тарифи ПАТ "Укрзалізниця" будуть підвищені. Потрібні великі кошти для заготівлі вугілля, його оплати. Так що по часу це зовсім невдалий період", - вважає Василь Котко.

Варто зазначити, що раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв про необхідність враховувати стан економіки країни за намір підвищити тарифи на вантажні залізничні перевезення. На думку прем'єра,"Укрзалізниця" повинна разом з бізнесом знайти збалансоване рішення з цього питання.

Як раніше повідомлялося, Госрегуляторная служба України не підтримала проект наказу Мінінфраструктури від 13.07.2018, який передбачає зростання тарифів ПАТ "Укрзалізниця" на перевезення порожніх вагонів для 1 класу (вугілля, руда, щебінь) на 95%.

    Реклама на dsnews.ua