• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Вибір глави ДПС покаже вектор податкової політики", — експерт

Експерти називають двох претендентів із найбільшими шансами на перемогу

Реклама на dsnews.ua

Найбільш імовірними переможцями конкурсу на посаду голови Державної податкової служби є її чинний керівник Олексій Любченко і колишній податківець Олександр Кучеренко, пише delo.ua.

З дев'яти претендентів, які допущені до конкурсу, тільки три ведуть інформаційну кампанію і хоч якоюсь мірою інформують бізнес-співтовариство про своє бачення податкової політики. Крім двох названих кандидатів, це також Євген Бамбизов, також ексспівробітник податкових органів. Однак оскільки його ім'я фігурувало відразу в декількох корупційних скандалах, його призначення називають малоймовірним. Решта кандидатів із великою часткою ймовірності є технічними.

Вибір Кучеренка або Любченка покаже вектор розвитку податкової політики влади на найближчі роки. Перемога Олексія Любченка символізуватиме продовження або навіть посилення фіскального тиску на бізнес, який спостерігається в останні два роки. Про це свідчать публічні заяви нинішнього глави ДПС, наприклад, про необхідність зібрати більше податків із виробників "зеленої" електроенергії і скасувати банківську таємницю, роблячи акцент на нечесності бізнесменів у цілому. Крім того, головним завданням ДПС Любченко бачить наповнення бюджету, що є сформованою традицією для української влади.

Підхід Олександра Кучеренка, глави "Ради інституційних реформ" і колишнього податківця, значно відрізняється. Кучеренко пропонує комплексну реформу податкової системи з метою стимулювання розвитку підприємництва. Для цього, на думку кандидата, потрібно скоротити ставки основних податків і значно спростити процедуру їх сплати. Посилаючись на досвід Південної Кореї, Сінгапуру і ОАЕ, Кучеренко вказує, що послаблення податкової політики призвело до істотного економічного зростання цих країн і збільшення податкових надходжень.

Серед озвучених намірів Олександра Кучеренка — поступове зниження ПДВ з 20% до 15% і ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) до 12%. Він підтримує запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств, а також скасування сплати податків та складання податкової звітності для фізичних осіб-підприємців із оборотом менше 400 тис. грн. на рік.

Вибір влади між Любченком і Кучеренком покаже, який світогляд переможе — продовження 30-річної традиції фіскального тиску на бізнес чи податкова система, яка буде стимулювати розвиток підприємництва.

    Реклама на dsnews.ua