• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Після виплати майже 2 млрд дивідендів заборгованість "Укрнафти" зросла до 10,4 млрд

Реклама на dsnews.ua
Прем'єр-міністр ініціює нараду з питання проведення розрахунків "Укрнафти"

Заборгованість ПАТ "Укрнафта" перед державним бюджетом за станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень. Про це йдеться в листі НАК "Нафтогаз України" на адресу Міністерства економічного розвитку, повідомляє "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

Також у листі повідомляється, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк ініціює нараду з питання проведення розрахунків "Укрнафти" за зобов'язаннями.

"За оперативними даними, наданими ПАТ "Укрнафта", протягом 2015 року до держбюджету товариством сплачено податків, зборів на суму 5,3 млрд гривень", - йдеться в документі.


Як зазначається, рівень виконання нарахованих протягом 2015 року податкових зобов'язань становить 35%, що нижче відповідного показника 2014 року майже в 2,5 рази.

"Заборгованість перед державним бюджетом за податками, зборами, що утворилася, починаючи з серпня 2014 року станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень, у тому числі 8,4 млрд гривень рентної плати за користування надрами для видобутку газу, нафти і газового конденсату, 1,3 млрд гривень авансових внесків з податку на прибуток та понад 0,6 млрд гривень з податку на додану вартість", - уточнюється в листі.


Таким чином "Укрнафта" сплатила 1,77 млрд грн дивідендів, але при цьому збільшила поточну податкову заборгованість.

Як зазначається, раніше глава "Укрнафти" Марк Роллінз заявив, що у компанії немає грошей на повернення боргів за попередні періоди. "У нас достатньо грошей, щоб задовольнити поточні витрати, в тому числі по виплаті зарплати і поточної податкової заборгованості. Це близько 1 млрд гривень в місяць. Ми будемо продовжувати платити ці зобов'язання", - пообіцяв він.

У "Нафтогазі" також повідомили, про наявність у "Укрнафти" дебіторської заборгованості в сумі 18,676 млрд гривень.

"НАК "Нафтогаз України" рекомендував голові правління "Укрнафти" Марку Роллінзу прийняти всі можливі заходи по погашенню дебіторської заборгованості. Виплата навіть 50% наявної дебіторської заборгованості дозволить суспільству розрахуватися з держбюджетом за податками зборами майже в повному обсязі", - йдеться в листі.

Крім того, співрозмовник ЕП в "Нафтогазі" повідомило, що "Укрнафтою" досі керують Володимир Пустоваров і Олексій Кущ, які вже не є членами правління, але, незважаючи на це, до цих пір мають право першого підпису.

Читайте також:

Нагадаємо, в кінці грудня 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що "Укрнафта" сплатила 1,77 млрд грн дивідендів до бюджету.Як відомо, ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтовидобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

За даними ГФС, заборгованість "Укрнафти" перед держбюджетом за різними зобов'язання станом на 22 жовтня становила 9 млрд 552,4 млн гривень. Також "Укрнафті" нарахували понад 90 млн. грн пені за прострочені дивіденди.

    Реклама на dsnews.ua