• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Яценюк наказав повернути народу гроші за холодні батареї

Реклама на dsnews.ua
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив провести перерахунок оплати за теплопостачання

Перерахунок оплати за теплопостачання повинен бути проведений по всіх об'єктах, де послуга не була надана якісно. Про це заявив Арсеній Яценюк у п'ятницю, 8 січня, на засіданні Міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, передає "ДС".

Яценюк зазначив, що є велика кількість скарг громадян, зокрема жителів Києва, щодо низької температури теплоносіїв.

Глава уряду нагадав, що було ухвалено рішення, "яке чітко передбачає обов'язок перерахунку в тому випадку, якщо послуга надана не в повному обсязі або неякісно": "Неякісно - це значить, коли батарея холодна, а виставляють (рахунок) як за гарячу".

"Все залежить від якості послуги. Послуга надана в повному обсязі - значить, вона оплачується в повному обсязі. Якщо послуга не надана в повному обсязі, то вона і не оплачується", - сказав Яценюк.

Глава уряду доручив в усіх об'єктах теплопостачання, де послуга не була надана якісно, здійснити перерахунок: "І головне - запланувати в поточному році відповідні ремонтні роботи по таких будинках".

Він підкреслив, що одним з ключових аспектів при проведенні реформи енергетичного сектору є якість підприємств теплокомуненерго, "тобто якість того, як вони працюють".

"Прошу це питання невідкладно поставити перед київською владою", - заявив Яценюк.

Глава уряду нагадав, що в минулому році місцеві бюджети збільшили свої доходи на 40%: "Сподіваюся, що поточний рік також буде дуже плідний для місцевих бюджетів. Ключове питання - куди ці гроші діваються".

Він нагадав про роботу місцевих програм енергоефективності та відзначив ефективність цих програм у Львівській області та ряді інших регіонів: "І для Києва, і для всіх інших міст вкрай важливо відправляти ці гроші безпосередньо на енергоефективність, тобто на ремонт мереж і утеплення будинків".

Частина цих коштів, підкреслив він, компенсується з державного бюджету: "Ми їх, звичайно, перерахуємо, але від цього в будинку тепліше не стає. Стане тепліше тільки тоді, коли будуть відновлені мережі і коли вікна поміняють і утеплять будинку. І це - наше спільне завдання в частині також впровадження енергетичної реформи".

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua