• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

За три роки з Донбасу в РФ вивезли понад 3,5 млн т вугілля, - The Washington Post

Реклама на dsnews.ua

За останні три роки з Донбасу до Росії вивезли понад 3,5 млн т вугілля

Про це з посиланням на публікацію у The Washington Post повідомило BBC Україна, передає "ДС".

"Вугілля транспортується групою російських компаній, згідно з даними міністерства фінансів США, часто просто повторно продають його іноземним замовникам, які поняття не мають, що отримують незаконне вугілля", – йдеться в матеріалі видання.

Європа не купує вугілля з непідконтрольних українському уряду територій Донбасу. Але укладати угоди з Росією може. Завдяки залізничному сполученню і певним хитрощам донбаський антрацит перетворюється в російський, сказали американські чиновники та експерти.

"Вони називають це експортом, але насправді – це відмивання", – заявив спеціаліст з економіки самопроголошених республік Брайан Мілаковськи.

Москва не афішує торгівлю з самопроголошеною республікою Донбасу, але і не приховує цього, йдеться в статті. Інформація про імпорт вугілля і сталі звідти міститься в даних російської митниці. Фото і відео, на яких видно наповнені вугіллям вагони, що рухаються в напрямку російського кордону, неодноразово викладали в соцмережах українські активісти. Аналіз зображень Google Earth показує, що більшість з них перетинає кордон через пункт Успенка і звідти продовжує рух російською територією в Ростов-на-Дону.

За даними митниці, близько третини цих партій пов'язані з компаніями, які контролює бізнесмен Сергій Курченко.

Наприкінці 2018 р. російські ЗМІ повідомляли, що одна з компаній Курченка "Газ-Альянс" отримала ексклюзивний контроль над експортом вугілля з України.

Але останнім часом, на тлі падіння цін на енергоносії через пандемію, кількість бажаючих придбати вугілля істотно зменшилася. І для самопроголошених республік Донбасу це дуже погані новини – так само, як і для росіян, які їх підтримують, пише видання.

Протягом останніх місяців обсяги транспортування вугілля через російсько-український кордон зменшилися, що тягне за собою затримки зарплат шахтарям, зниження доходів ватажків сепаратистів і, як наслідок, посилення нестабільності в регіоні.

"Тепер гроші, які повинні опинитися в кишенях мешканців республік, туди не потрапляють, і це провокує соціальну напруженість. А Covid-19 тільки загострює цю ситуацію", – говорить Брайан Мілаковськи.

    Реклама на dsnews.ua