• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Законопроект "0,9 Роттердам" це спроба реалізувати схеми Коломойського, - експерт

Реклама на dsnews.ua
Законопроект про введення формули "0,9 Роттердам" лобіює корупційну схему в інтересах Віктора Пінчука та Ігоря Коломойського

Про це на прес-конференції заявив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Корупційний момент у законопроекті присутній. Він, безумовно, має відношення, в першу чергу, до Ігоря Коломойського, який залишається власником об'єктів в сегментах промисловості та бізнесу: це феросплавні заводи, які є великими споживачами електроенергії. Тому для Коломойського і Пінчука, безумовно, вигідно - зниження ціни електроенергії. Але, повторюся, для інших споживачів - для населення - навіть теоретично ніякого зниження не буде", - вважає експерт.

Співголова Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич впевнений, що законопроект абсолютно суперечить законодавству.

"З юридичної точки зору він безглуздий. Оскільки не можна законопроектом встановлювати ціни і тарифи. Спроби штучно занизити ціну на енергоресурси вже були, і результат був плачевним. Так в 90-их роках уряд вирішив обмежувати ціни на заправках. Паливо просто зникло з АЗС", - говорить Марунич.

Дмитро Марунич констатують, що, в разі прийняття законопроекту, імпорт вугілля в Україну припиниться, через три місяці склади із запасами на підприємствах будуть порожні.

Раніше, директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко заявляв, що законопроект №8626 може створити серйозні проблеми при підготовці до осінньо-зимового сезону та для накопичення вугілля. На його думку, обраний політиками шлях зміни тариф через новий закон є "абсолютно безвихідним, недоречним і популістським".

    Реклама на dsnews.ua