• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Законопроект №2543 про добровільної реструктуризації "зеленого" тарифу підтримують більшість учасників ринку, - депутат

Реклама на dsnews.ua
Запропонований депутатами законопроект щодо вирішення проблем в галузі альтернативної енергетики є компромісним, більшість гравців ринку погоджуються на добровільну реструктуризацію на запропонованих умовах

Про це заявила народний депутат України, член комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер, передає "ДС" з посиланням на Оглядач.
 
"Попередньо були проведені переговори з найбільшими гравцями ринку. За великим рахунком, там близько 75 підписали листа на наш комітет з підтримкою таких умов. Впевнені, що більшість ринку вже задекларували свої позиції, вони погоджуються на таку добровільну реструктуризацію. Я сподіваюся, що локальних гравців українських, я розумію, що у них складна ситуація з фінансуванням, але ми з ними теж, думаю, знайдемо взаєморозуміння", - сказала Буймістер.
 
Вона підкреслила, що добровільність у реструктуризації є ключовою позицією, адже тільки в такому випадку можна забезпечити подальший розвиток зеленої енергетики в Україні, в яку за останні роки було інвестовано мільярди євро.
 
"Це ринок, на який зайшли вже 5 млрд євро інвестицій. Весь світ рухається у бік зелених інвестицій. Ми просто не можемо дозволити собі цей ринок вбити, коли він тільки починає розвиватися. Ми бачили ці приклади, наприклад, я на власному прикладі Польщі. Це впливає на економіку просто жахливо. А добровільність, вона забезпечує те, що так, інвестори розуміють, що тариф у нас був історично завищений, і це ми всі говоримо відверто, і ми повинні називати речі своїми іменами", - зазначила Буймістер.
 
На її думку, запропонований депутатами комітету з питань економічного розвитку законопроект є компромісним, і вона сподівається на його підтримку Верховною Радою.
 
"Ми змогли знайти порозуміння з урядом, з міністерством. Тому це єдиний можливий на сьогодні компроміс з ринком. Я думаю, що і народні депутати, в комітеті (по енергетиці та ЖКГ - ред.) працюють, вони просто побачать, що це дійсно наша спроба врятувати ринок, і підтримають нас", - сказала Буймістер.
 
Вона також зазначила, що законопроект необхідно приймати якомога швидше і запускати процес переговорів та підписання угод з гравцями ринку.
 
"Я думаю, що цей закон можна прийняти досить швидко, тому що нам дійсно потрібно запускати процес переговорів і підписання змін до угоди з ринком. Тому якщо ми якомога швидше приймемо цей закон, то ми можемо розраховувати, що Україна буде отримувати близько 93 мільйонів євро. Тому зволікати тут немає сенсу", - сказала депутат.
 
Нагадаємо, проект закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики" (№2543) зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня 2019. За словами одного зі співавторів законопроекту, депутата Лесі Василенко - він дозволить розвивати зелену енергетику, захистить інвесторів і сприятиме підвищенню інвестпривабливості України.

    Реклама на dsnews.ua