• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Законопроект 2543 вирішує ключові проблеми сектора відновлюваної енергетики, - заява

Реклама на dsnews.ua
Законопроект щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики (№2543) вирішує ключові проблеми галузі та сприятиме зростанню інвестицій

Про це йдеться в заяві, розміщеній на офіційному сайті Європейської Бізнес Асоціації, передає "Главком".

"Мова йде про питання зниження розміру "зеленого" тарифу для виробників електроенергії з відновлюваних джерел, поліпшення фінансового стану державного підприємства "Гарантований покупець" та забезпечення більш якісного виконання функцій гарантованого покупця електричної енергії. Адже зараз прогнозний дефіцит ДП, за даними Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, на наступний рік може досягти 16 млрд грн", - наголошується в заяві.

Крім того, на думку Евробизнесасоциации, прийняття законопроекту буде сприяти збереженню інвестиційної привабливості галузі для іноземних інвесторів, адже документом фіксується стабілізаційна застереження від зміни умов регулювання на ринку ВДЕ в майбутньому. "Це гарантія захисту інвестицій, яка так важлива для міжнародних компаній", - наголошується в заяві.

У Евробизнесасоциации також вважають, що запропоновані в законопроекті зміни до законодавства будуть сприяти успішному переходу на аукціонну модель підтримки розвитку галузі відновлюваної енергетики та зростання інвестицій у проекти ВДЕ.

"З експертної оцінки гравців ринку, прийняття проекту закону №2543 дозволить залучити близько 4 млрд євро у нові генеруючі потужності зеленої енергетики України", - зазначають у Евробизнесасоциации.

В ЄБА відзначили, що зараз Україна входить в міжнародний рейтинг ТОП-10 найбільш привабливих країн для інвестицій у "зелену" енергетику, за даними агентства BloombergNEF, і на сьогодні у розвиток галузі залучено понад 8 млрд євро іноземних інвестицій. І закликали депутатів підтримати законопроект №2543.

"Враховуючи важливість проектів з відновлюваної енергетики для економічного розвитку України, а також необхідність забезпечення стабільної бізнес-середовища і здорової конкуренції в енергетичному секторі, бізнес-співтовариство закликає підтримати законопроект в цілому, щоб забезпечити перехід на збалансовані правила ринку відновлюваної енергетики України", - наголошують в заяві Асоціації.

Нагадаємо, проект закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики" (№2543) зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня 2019. За словами одного зі співавторів законопроекту, народного депутата України Лесі Василенко, проект дозволить державі виконати зобов'язання перед інвесторами і в той же час зменшити навантаження виплат за "зеленим" тарифом на ринку енергетики. Раніше президент України Володимир Зеленський в українсько-литовському економічному форумі 27 листопада заявив, що ретроспективного зміни "зеленого" тарифу не буде і українська влада не планує робити жодних кроків, які погіршать умови ведення бізнесу в Україні.

    Реклама на dsnews.ua