• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Заборона на імпорт добрив в Україну сприяє монопольному становищу компаній Фірташа, — ЗМІ

Компанії Дмитра Фірташа вже третій рік закликають Міністерство економічного розвитку запровадити заборону на ввезення в Україну добрив. Якщо таку заборону введуть — холдинг Ostchem олігарха матиме монопольне становище в Україні

Реклама на dsnews.ua

Як відзначають учасники ринку, заборона на ввезення імпорту — тільки посилить становище компаній Фірташа і ляже непідйомним вантажем на весь сектор економіки.

Так, за даними галузевої асоціації Український клуб аграрного бізнесу, в разі введення квот на імпорт добрив додатковий прибуток Ostchem Фірташа за рахунок монопольного становища на ринку становитиме до $500 млн на рік.

Аграрії зазначають, що саме імпортна продукція дозволяє стримувати подорожчання на продукцію українського виробника. Особливо в період сезонного зростання попиту. Після введення квот багато хто очікує дефіциту і зростання цін.

У свою чергу, подорожчання добрив змусить аграріїв підняти вартість на продукцію, від чого в підсумку також постраждає і кінцевий покупець, вважають у Всеукраїнській агарній раді.

Також РБК-Україна пише, що відкритим також залишається питання — що буде з ринком, якщо, наприклад, санкції на Дмитра Фірташа все-таки виявляться більш жорсткими і вплинуть на роботу заводів у вигляді збоїв або зупинки виробництва, а паралельно суди дозволять ведення квотування на добрива.

"На цьому тлі квотування стає додатковим обтяженням для більшості — аграріїв, переробників сільгосппродукції, споживачів цієї продукції. Ринок може зіткнутися з куди більш глобальною проблемою", — резюмує видання.

Нагадаємо, раніше Антимонопольний комітет уже визнав групу компаній Ostchem монополістом, який зловживає своїм монопольним становищем і отримує надприбутки шляхом завищення вартості добрив.

    Реклама на dsnews.ua