• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

ЗАЗ готовий вийти на європейські ринки із новими моделями автобусів власної розробки

На відміну від інших українських виробників, Запорізький автомобільний завод розробив власні конструкції для кількох моделей автобусів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Бізнес Цензор "Як ЗАЗ почав виробляти автобуси".

"ЗАЗ освоїв виробництво автобусів А08 малого класу в трьох виконаннях, автобуса середнього класу А09 на шасі Мерседес та низькопідлогового автобуса А10 з несучим кузовом. Також ведеться розробка великого міського низькопідлогового автобуса А18", — повідомив голова правління АЗ Микола Євдокименко.

На сьогодні модельна лінійка автобусів ЗАЗ включає моделі А08, А09 та А10.

А08 – основна модель. Це порівняно невеликий приміський автобус, місткістю понад 30 місць. Виготовляється у трьох модифікаціях: "місто", "передмістя" та "шкільне". На сьогодні ЗАЗ реалізував понад 50 шкільних А08 в Україні.

А10 – низькопідлоговий міський автобус довжиною понад 8 метрів. Він має 24 сидячі місця та місткість – до 60 пасажирів. Передбачено пандус та місце для інвалідного візка. Також можливо обладнати автобус кондиціонером, інформаційною системою та відеоспостереженням салону.

Наразі підприємство готується до випуску низькопідлогових автобусів із робочою назвою А-18 розмірністю до 12 метрів. Такі автобуси дуже затребувані муніципалітетами міст — не тільки українських, а і європейських, оскільки має велику пасажиромісткість.

Також у планах ЗАЗ виробництво ще однієї моделі — автобуса ЗАЗ А09, сертифікацію якої в Україні вже проведено. Це приміський автобус, розроблений інженерами ЗАЗ на базі шасі Mercedes-Benz. Його довжина – понад 9 метрів. При створенні конструкції розробники керувалися рекомендаціями компанії Mercedes для виробників автобусів з використанням двигуна, коробки та задньої підвіски Mercedes. Серійне виробництво цієї моделі має розпочатися з 2022 року.

"Основною перевагою автобусів ЗАЗ є збалансованість технічних показників та вартості. Автобуси мають малі витрати палива, великий ресурс агрегатів, хорошу ремонтопридатність та захист від корозії за невисокої вартості", — вважає Євдокименко.

Частину своєї продукції ЗАЗ постачає до Польщі. 2020 року ЗАЗ отримав сертифікат Євро-6, який дозволяє експортувати автобуси до країн Євросоюзу, зокрема, до Польщі.

На підприємстві сподіваються, що нові автобуси, які відповідають усім сучасним вимогам, зможуть замінити автобуси МАЗ, які активно закуповуються Україною в Білорусі, а також автобуси, які були у використанні, які постачаються сьогодні з різних країн світу.

    Реклама на dsnews.ua