• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський ігнорує госрейдерство у сфері "зеленої" енергетики, – УАВЭ

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський ігнорує проблему державного рейдерства у сфері зеленої енергетики, де штучно створюються фінансові та регуляторні перешкоди для інвесторів

Про це під час прес-конференції сказав співзасновник Асоціації відновлюваної енергетики України Ігор Тинний, зазначивши, що велику роль в цьому питанні відіграє бездіяльність Національної комісії, що регулює сферу енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

"Ми дуже хотіли хоча б один раз за 8 або 9 місяців зустрітися з президентом або з кимось із його оточення і почути їхню власну позицію. На даний момент цього не відбувається. Не те що листи ігнорують навіть відкриті звернення через пресу Офіс президента все проігнорував", - заявив Тинний.

При цьому він додав, що НКРЭКУ, яка знаходиться під кураторством народного депутата Андрія Геруса, здійснює цілеспрямовану політику по банкрутству галузі, оскільки створило боргове ярмо на підприємствах "зеленої" енергетики, які не можуть здійснювати виплати кредитів українським та іноземним фінансовим інститутам.

"В цьому і полягає суть державного рейдерства. Коли регулятор штучними перешкодами не дозволяє нам отримувати ніяких доходів... При цьому банки змушені вимагати з нас сплати тіла кредиту, погашення протягом наступних 3 років", -зазначив співзасновник асоціації.

За його словами, всі вмовляння зелених інвесторів на адресу різних представників влади щодо розстрочення платежів українців були марними.

"І пальцем не поворухнули. Де-факто майже всі виробники зеленої енергії зараз у дефолтному стані, і ми не зможемо обслуговувати ці кредити. До чого це призведе? До втрати самих станцій і до втрати особистого майна, яке було заставою", - резюмував Тинний .

Нагадаємо, 3 червня ЗМІ опублікували скандальне листування депутатів фракції "Слуга народу" Андрія Жупаніна і Андрія Геруса, які з використанням ненормативної лексики обговорювали тиск на зелених інвесторів.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд знайшов компроміс з інвесторами в "зелену" енергетику і Меморандум майже готовий до підписання. Іноземні інвестори з більш ніж 10 країн написали колективне звернення до голови уряду про те, що вони згодні на зниження зелених тарифів для якнайшвидшого підписання меморандуму з Кабміном. Разом з тим інвестори готуються і до звернення в арбітраж у разі провалу переговорів з Україною.

В кінці травня галузеві асоціації направили листа президенту України Володимиру Зеленському з запрошенням його до особистої участі в переговорах і вирішення подальшої долі зеленої енергетики в Україні. Також спір інвесторів і держави вийшов на рівень МВФ.

На думку голови Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі, Україна повинна підписати меморандум з інвесторами в зелену енергетику, оскільки вони і так пішов на великі поступки, а подальше "викручування рук" призведе до судових позовів і втрати репутації держави.

    Реклама на dsnews.ua