• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський похвалився, що привіз з Лондона 2,5 млрд фунтів

Реклама на dsnews.ua

Між Великобританією і Україною був підписаний Меморандум, який передбачає залучення 2,5 млрд фунтів кредитних гарантій

Документ був підписаний в Лондоні в присутності президента Володимира Зеленського, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Меморандум підписали державний секретар Її Британської Величності від імені Департаменту із забезпечення експортних кредитів UK Export Finance (UKEF) і міністр фінансів Сергій Марченко від імені Кабінету міністрів України.

Відповідно до Меморандуму, UKEF відновлює роботу на українському ринку з підтримки британського експорту. UKEF зможе надати кредитні гарантії в розмірі до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для британсько-українських торгових контрактів.

"Ми привезли з Великої Британії два з половиною мільярди фунтів стерлінгів. Це нова сторінка українсько-британської співпраці та безпрецедентна подія для України", — підкреслив Зеленський.

Підтримку UKEF зможуть отримати визначені в Меморандумі галузі.

"Ці кошти можуть бути використані для реалізації інвестиційних проектів у таких пріоритетних сферах, як безпека та оборона, сільське господарство, інфраструктура, енергетика та охорона здоров’я. Але ми не обмежуємось лише ними", — додав президент.

UKEF підтримує експорт всіх видів товарів і послуг з Великобританії і може допомогти підприємствам будь-яких розмірів успішно виконати експортний контракт. Кредити будуть видаватися на 10 років під дуже привабливу ставку — 2,5% в євро і 3,5% — у фунтах стерлінгів. Пільговий період кредиту, коли можна не виплачувати відсотки, — три роки, рівень локалізації британської частки виробництва — 20%, а це найнижче аналогічну вимогу серед інших експортно-кредитних агентств Заходу.

"Рішення про залучення UK Export Finance на український ринок і підписання цього Меморандуму є знаком довіри та підтримки з боку Великої Британії тих трансформаційних змін, які зараз відбуваються в Україні. Переконаний, що це відкриє нові можливості для партнерства між економіками наших країн, зокрема у сферах оборони та безпеки, відновлюваних джерел енергії та транспортної інфраструктури", — зазначив Марченко.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Великобританії Борис Джонсон підписали українсько-британську Угода про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство.

    Реклама на dsnews.ua