• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський попросив у еміра Катару трохи газу для України

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Еміром Держави Катар Тамімом бін Хамадом Аль Тані

Реклама на dsnews.ua

Зустріч відбулася сьогодні на полях Конференції ООН з питань зміни клімату COP26 у Глазго (Велика Британія), повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

Сторони обговорили можливість та умови постачання в Україну катарського зрідженого газу.

"Одне з головних наших спільних завдань – активізація торговельно-економічного співробітництва", – наголосив Зеленський.

Також особливу увагу під час зустрічі було приділено питанню розвитку військово-технічного співробітництва між Україною та Катаром.

Співрозмовники обговорили можливість активізації двосторонньої торгівлі, а також механізми реалізації домовленостей, досягнутих під час візиту Глави Української держави до Катару у квітні 2021 року, зокрема в продовольчій та інвестиційній сферах.

Крім того, президент подякував катарській стороні за допомогу в евакуації громадян України з території Афганістану та наголосив на важливості подальшої співпраці в цьому напрямку.

Зеленський також повторив запрошення Еміру Катару відвідати Україну з візитом.

Як повідомляла "ДС", голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Росія використовує "Північний потік-2" як зброю, перекривши постачання газу до Європи.

Він також висловив упевненість у тому, що цей газопровід зробить Україну більш уразливою для повномасштабного російського вторгнення, усунувши стримуючий фактор.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua