• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський розповів, якою має бути ставка по іпотеці в усіх банках України

Реклама на dsnews.ua
Комерційні і державні банки в Україні повинні давати іпотечні кредити максимум під 10% річних

Про це глава держави Володимир Зеленський заявив на зустрічі з представниками бізнесу Волинської області, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Я впевнений в тому, що не можна 25% витрачати на іпотеку. Будь-яка молода сім'я вирішить, що, слухай, я тут не можу купити, я тоді поїду в Польщу, яка різниця, де знімати (житло. - ред.), але там я отримаю нормальну зарплату. Поки ми не конкуруємо з усіма провідними європейськими країнами, наприклад, Німеччиною, тією ж Польщею, куди їде переважно наша молодь, то ми повинні надати хоча б умови. Якщо у нас буде зарплата навіть на 200 євро менше, ніж у Польщі, але у нас будуть умови, коли людина зможе взяти собі квартиру без проблем під максимум 10%. Таку ставили завдання", - зауважив Зеленський.

Президент зазначив, що вже деякі комерційні банки в Києві почали видавати іпотеку згідно з досягнутими домовленостями під 8,8-9%.

"Це не масово, це проблема, що поки ще не масово. Я впевнений, що до кінця року, в тому чи іншому обсязі це буде. Незважаючи на кризу, про який всі говорять, незважаючи на COVID-19, все це з'явиться", - підкреслив він.

За словами глави держави, складніше в цьому питанні з державними банками, які давали раніше іпотечні кредити під 25% річних.

"Зараз вони дають під 14%. Але це дуже багато. Ми з ними б'ємося об заклад, все нормально, ми їх дотиснемо, 10% буде, я в цьому впевнений. Трохи треба почекати", - підсумував Зеленський.

    Реклама на dsnews.ua