• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський розпорядився допомогти "кіношникам"

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін у законодавство, які підвищать конкурентоспроможність українських виробників відео- та кіноконтенту

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Закон вносить зміни та доповнення до пункту 186.3 ст. 186 Податкового кодексу України, якими звільняється від оподаткування ПДВ в Україні експорт послуг з виробництва та компонування відео-, кіно-, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, фоторекламних матеріалів, комп’ютерної графіки.

Також закон повернув до Податкового кодексу норму, яка виключає субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом «Про державну підтримку кінематографії в Україні», з переліку оподатковуваних в Україні доходів нерезидентів.

Таким чином, документ удосконалює умови надання послуг з виробництва кіно- та відеоматеріалів на замовлення нерезидентів, узгоджує їх з практикою європейських країн і тим самим підвищує конкурентоспроможність виробництва таких послуг в Україні.

Здешевлення послуг з кіно- та відеовиробництва для іноземних компаній сприятиме розвитку цієї галузі в Україні, розвитку та зростанню національної економіки за рахунок росту суміжних з кіновиробництвом галузей: готельного та ресторанного бізнесу, транспортних, фінансових, юридичних послуг, супутніх послуг інших галузей креативної індустрії, а також розвитку туризму та посиленню туристичної привабливості України.

Також це позитивно вплине на популяризацію та покращення іміджу України у світі, зокрема, для посилення її інвестиційної привабливості в інших галузях економіки.

Як повідомляла "ДС", 21 липня Верховна Рада прийняла закон, що передбачає звільнення виробників кіно — і відеоконтенту від сплати податку на додану вартість за надання ними послуг на експорт.

    Реклама на dsnews.ua