• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Зеленський схвалив держгарантії по кредитах для малого бізнесу

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 873-ІХ про внесення змін до держбюджету на 2020 рік щодо надання державних гарантій на портфельній основі і впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Так, документ спрямований на розширення можливостей доступу до кредитних ресурсів для мікро-, малих і середніх підприємств.

Відповідно до закону, в поточному році держава може надати портфельні гарантії в обсязі до 5 млрд грн. Для забезпечення часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються українському малому бізнесу в розмірі до 80% загальної суми таких боргових зобов'язань по портфелю кредитів і 80% по кожному окремому кредиту, необхідне рішення Кабінету міністрів, узгоджене з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету.

Порядок відбору банків-кредиторів і умови надання державних гарантій на портфельній основі, розмір і вид забезпечення, наданого такими суб'єктами господарювання, встановлюються Кабінетом міністрів. Надання таких гарантій оформлюється у вигляді договору між Міністерством фінансів і банком-кредитором.

Крім того, закон передбачає впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

    Реклама на dsnews.ua