• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський спростив ФОПам роботу

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав про зміни до Податкового кодексу щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб — підприємців

Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» оприлюднено на сайті глави держави, передає "ДС".

Закон передбачає спрощення ведення обліку для фізичних осіб — підприємців, доступу до електронного кабінету платника податків і розширення його функціоналу.

Зокрема, документ передбачає скасування обовʼязкової книги обліку доходів для ФОП. Фізичним особам – підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій чи електронній – із зазначенням суми доходу за місяць. Фізичні особи – підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Крім того, закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення.

Також документ вносить зміни до Податкового кодексу з метою створення сприятливих умов для діяльності бізнесу та інвесторів. Зокрема, полегшено умови податкових перевірок. При перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.

Нагадаємо, закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» був прийнятий Верховною Радою 14 липня.

    Реклама на dsnews.ua