• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський спростив залучення інвестицій

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів»

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Відзначається, що цей документ усуває низку проблем, які заважали повноцінному функціонуванню і подальшому розвитку ринків капіталу в Україні.

Документ передбачає нову редакцію законів "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" і "Про товарні біржі". Крім того, вносяться відповідні зміни до Цивільного, Господарського і Кримінального Кодексів, а також Кодексу за процедурами банкрутства і низку законодавчих актів. Таким чином, комплексно регулюються питання функціонування ринків дериватів (похідних) фінансових інструментів, ринків капіталу і організованих товарних ринків, а також розвитку їх інфраструктури.

Цей закон уніфікує підхід до організації торгівлі активами на товарних ринках з метою забезпечення прозорості цін, які формуються на таких ринках, та запобігання маніпулюванню на них.

Документ розширює перелік фінансових інструментів шляхом віднесення інструментів грошового ринку до фінансових інструментів, а також запровадження нових видів цінних паперів – депозитних сертифікатів банку, зелених облігацій, опціонних сертифікатів, депозитарних розписок тощо.

У законі передбачено врегулювання відносин, що виникають під час розміщення та обігу цінних паперів, укладення й виконання деривативних контрактів та правочинів з ними.

Забезпечується захист прав власників облігацій, зокрема шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій та колективного представника власників корпоративних облігацій, відповідно до найкращих світових практик.

Також документ містить перелік та опис видів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, опис вимог, що встановлюються до професійних учасників та до їхньої діяльності, зокрема обов’язків перед клієнтами.

Закон спрямований на впровадження на ринках капіталу України передової міжнародної практики, зокрема останніх законодавчих змін у Європейському Союзі та рекомендацій Міжнародної асоціації свопів та деривативів (ISDA).

Цей закон сприятиме ефективному розвитку ринків похідних фінансових інструментів; розбудові торговельної інфраструктури; розширенню спектру фінансових послуг; підвищенню ефективності та надійності функціонування ринків капіталу, розвитку ринку корпоративних облігацій і створенню умов для забезпечення ефективного захисту прав власників облігацій. Це своєю чергою сприятиме збільшенню інвестиції в економіку України, зокрема через підвищення довіри внутрішніх та іноземних інвесторів у результаті запровадження цивілізованих та уніфікованих правил на організованому ринку.

Зазначимо, закон № 738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» Верховна Рада прийняла 19 червня 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua