• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський здійснив низку реформ для подолання корупції та руйнівного впливу олігархів, - The European Post

Подолання корупції та боротьба з олігархами може стати додатковим важелем впливу для України у протистоянні з Росією

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це пише публіцист Пітер Клепп у колонці на The European Post.

"Зеленський запровадив заходи, спрямовані на приборкання впливу так званих олігархів. В Україні є потужні бізнес-діячі, які суттєво впливають на політичні партії та медіа, які їм нерідко належать. Деякі з них навіть мають кишенькових суддів і вищих державних службовців, а багато хто – ще й тісні зв’язки з Кремлем", — пише журналіст.

Серед таких олігархів він згадує лідера проросійської партії "За життя" і кума Путіна Віктора Медведчука, який у 2014 році потрапив під санкції адміністрації Барака Обами.

"Протягом тривалого часу український політикум був до нього толерантним, оскільки в ньому бачили важливий канал зв’язку з Кремлем. Здається, ситуація змінилася при Зеленському, оскільки Медведчук із травня перебуває під домашнім арештом за звинуваченнями у фінансовій підтримці проросійських бойовиків на Сході України", — йдеться в публікації. 

При тому журналіст зазначає, що Зеленському доводиться шукати баланс між зменшенням влади олігархів і ризиком спровокувати подальшу російську агресію. Однак забезпечити процвітання і стабільність для українського народу без успішної боротьби з корупцією неможливо.

    Реклама на dsnews.ua