• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський знизив ставки ПДВ для аграріїв

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зниження ставки податку на додану вартість для деяких видів сільськогосподарської продукції

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Так, ставка ПДВ знижується з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій в галузь і підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.

Також в ОП впевнені, що реалізація закону знизить мотивацію платників податків до оптимізації податкових зобовʼязань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, зменшить втрати бюджету і сприятиме детінізації в сфері аграрного виробництва.

Як повідомляла "ДС", в 2020 році обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в Україні скоротився на 11,5% в порівнянні з 2019 роком.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua