• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Мешканці відразу трьох областей вимагають від "Гадячсир" розрахуватися за борги по молоку

Реклама на dsnews.ua
Більше 200 жителів Полтавської, Житомирської та Сумської областей у середу, 28 серпня, вийшли на акцію протесту в Гадячі (Полтавська область) з вимогою до "Гадячсир", "Лозовському молочному заводу" і "Білогір'я молокопродукт" погасити заборгованість у розмірі 59 млн грн.

Як передає кореспондент "ДС", працівники молочних підприємств групи компаній "Укрлендфармінг" відзначають, що із-за цієї заборгованості підприємства-виробники молока опинилися на межі закриття.

Учасники протесту підкреслюють, що всі підприємства-боржники входять в групу компаній "Альміра", кінцевим власником яких є Олег Балюк. Із-за виниклої заборгованості виробники молока накопичують заборгованості перед селянами, а також не можуть вчасно розраховуватися за податковими зобов'язаннями. Якщо найближчим часом "Альміра" не погасить борги, без роботи можуть залишитися понад 1500 осіб, а молочне стадо доведеться вирізати - вже сьогодні деякі господарства змушені зменшувати поголів'я худоби через брак коштів на його утримання.

Як зазначив директор Східного кластера групи компаній "Укрлендфармінг" Юрій Щербак, борг у розмірі 59 млн грн утворився за три роки. Спершу підприємства групи компаній "Альміра" платили за весь отриманий обсяг молока, потім почали зменшувати виплати. "З часом продукцію стали приймати, відмовляючись оформляти належним чином документи, а після і зовсім примушували виробників привозити молоко під загрозою того, що не розрахуються з уже накопиченими боргами", - зазначив Щербак.

В результаті сума боргу досягла 59 млн грн, так що працівники молочних підприємств вийшли на мирну акцію протесту. З проханням вплинути на боржників і звернулися до місцевої влади, оскільки на межі закриття опинилися підприємства, податки від діяльності яких наповнюють місцевий бюджет. Як відзначають в "Укрлендфарминге", тільки з початку 2019-го підприємства, яким сьогодні загрожує припинення роботи, заплатили понад 50 млн страхових внесків, податків і зборів із заробітної плати співробітників.

Акцію протесту учасники планують проводити до повного погашення боргу.

    Реклама на dsnews.ua