• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

ЗМІ опублікували постанову Кабміну про нову ціну на газ

Кабмін підготував постанову про нову ціну на газ, її вже обговорили на нараді премʼєра з представниками Міненерго, Нафтогазу і Офісу президента 11 січня

Реклама на dsnews.ua

Документ опинився в розпорядженні LB, передає "ДС".

За даними джерел видання, які брали участь в обговоренні підготовки урядових рішень з цього питання, уряд і ОПУ планують зменшити ціну на газ.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль учора підтвердив, що уряд в цьому контексті розглядає варіант відновлення регулювання ціни газу. За інформацією джерел ЗМІ в органах влади, цей варіант є основним.

Виходячи з документа, планується встановити з 1 лютого терміном на 1 рік ціну за формулою — ціна газу на німецькому хабі NCG мінус вартість його транспортування до західного кордону України.

У підсумку ціна газу, як повідомив в.о. міністра Юрій Вітренко, може знизитися на 44% від середньозваженої на ринку — до 5 356 грн за тисячу кубометрів.

При цьому зараз на ринку ціна газу у різних постачальників різна — в межах 7-11 тис. грн за кубометр.

Для постачальників пропонується встановити граничну націнку в 10%. При дії ПСО націнка обмежувалася 2,5%, а після його скасування в серпні обмежень немає.

Продавати газ постачальникам для кінцевих споживачів Кабмін пропонує зобовʼязати компанію "Укргазвидобування". Для цього НАК "Нафтогаз України" повинен передати компанії ЕІС коди споживачів, обсяги спожитого газу і права проводити перевірку цієї інформації.

Відмовитися від встановленої ціни споживач зможе лише, якщо його щомісячний дохід не менше 50 тис. грн або є фінансові накопичення не менше 1 млн грн на домогосподарство.

Як повідомляла "ДС", з 1 січня 2021 року набула чинності постанова Кабінету міністрів про скасування пільгового тарифу для населення на перші 100 кВт.

З січня 2021 року в Україні було підвищено ціну на газ для населення. Також підвищився тариф на доставку газу.

По Україні почались протести.

    Реклама на dsnews.ua