• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зона вільної торгівлі між Росією і Україною призупинена

Реклама на dsnews.ua
В дію вступило введене Росією продовольче ембарго на продукти з України

Дія договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною зупинено з 1 січня. Відповідний закон був прийнятий Держдумою, схвалений Радою Федерації і підписаний президентом РФ, передає "ДС".

Дія договору про зону вільної торгівлі припиняється "у зв'язку з винятковими обставинами, що зачіпають інтереси і економічну безпеку РФ", а саме вступом в силу угоди про ЗВТ між Україною і Європейським Союзом.

Вихід з договору про ЗВТ означає, що у РФ щодо поставок з України з 1 січня буде діяти "режим найбільшого сприяння" (РНС), тобто єдиний митний тариф ЄАЕС.

У той же час, з 1 січня набуває чинності заборона на ввезення в Росію сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, країною походження яких є Україна.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", 16 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про призупинення дії договору про ЗВТ у відношенні України. 21 грудня Росія офіційно ввела продовольче ембарго проти України з 1 січня 2016 року. За підрахунками РФ, втрати України від вступу в силу ЗВТ з ЄС складуть $1,5-2 млрд.

    Реклама на dsnews.ua