• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Андрій Верба: "Технологія машинного навчання та системи відеокамер зроблять українські вулиці безпечними"

Створити ефективну систему кібернетичного захисту та інформаційної безпеки - питання виживання як для корпорацій, так і для органів влади і стратегічних держпідприємств
Реклама на dsnews.ua

Які напрямки вітчизняного IT-ринку будуть найбільш динамічними в найближчій перспективі і як використання інновацій позначиться на житті українців? Про це в інтерв'ю "Власти денег" розповів голова наглядової ради компанії "ІТ-Інтегратор" Андрій Верба.

"ВД" Якими інноваційними напрямками займається компанія і в якому сегменті ІТ-ринку ви працюєте?

А. В. Ми - найбільша компанія, що працює у сфері системної інтеграції: за підсумками 2017 року наша частка в цьому сегменті IT-ринку становить близько 15%. "ІТ-Інтегратор" працює не тільки в базових для постачальників IT-рішень напрямках, але і розвиває відразу кілька інноваційних тематик. Ми, зокрема, виступаємо підрядниками при впровадженні муніципальною владою рішень у сфері Smart&Safe City ("Розумний і безпечний місто"), працюємо в одному з найбільш актуальних і перспективних сегментів - кібербезпеки, займаємося технологіями інноваційного розвитку освіти.

"ВД" В останні кілька років міська влада багатьох міст почали впровадження технологій Smart City, Safe City, E-City. В чому необхідність цих рішень?

А. В. Основна мета їх впровадження і використання муніципалітетами - підвищення ефективності всіх міських служб завдяки використанню інформаційно-комунікаційних технологій. Їх використання, безсумнівно, підвищує і якість життя городян - одержуваних ними комунальних послуг, рівень безпеки міських вулиць. Зараз ми реалізуємо проект "Розумний і безпечний місто" у Запоріжжі, в рамках якого на вулицях міста будуть встановлені 3,5 тисячі відеокамер спостереження. У найближчій перспективі завдяки технологіям машинного навчання і штучного інтелекту, вони будуть не тільки фіксувати те, що відбувається на вулицях, але й розпізнавати ПП, самостійно відправляти екстрені сигнали в поліцію та інші служби швидкого реагування.

"ВД" Чому останнім часом інформаційна безпека стала одним з найбільш актуальних напрямків?

А. В. Це глобальний тренд ринку. Після того, як в результаті вірусних і кібератак минулого року шкоди економіці країни, за оцінкою експертів, склав приблизно $450 млн, ні в кого не викликає сумнівів той факт, що створити ефективну систему кібернетичного захисту та інформаційної безпеки - питання виживання як для корпорацій, так і для органів влади і стратегічних держпідприємств. Більшість наших замовників використовують масивні бази даних, і сьогодні завдання забезпечення їх безпеки стоїть найбільш гостро. Із способів захисту персональних даних можемо виділити технологію маскування і шифрування даних.

Реклама на dsnews.ua

"ВД" А які сьогодні впроваджуються інновації у вітчизняній освіті?

А. В. Одне з наших недавніх напрямків - запуск у школах сучасних лабораторій для проектного навчання. Сучасні навчальні методики і обладнання дозволяють об'єднувати в одному занятті природничі науки, технології, мистецтво і математику. І це повертає дітям інтерес до навчання і готує їх до реалій ринку праці та актуальних професій. Ми поставляємо школам не тільки устаткування, але і готуємо вчителів до роботи в лабораторії - забезпечуємо їх методиками навчання, проводимо для них майстер-класи та тренінги.

"ВД" Яким чином глобальна цифровізація впливає на вітчизняні компанії готові вони до таких змін?

А. В. Прогрес прискорює і змінює багато процеси як у виробництві, так і в управлінні. Зараз ми спостерігаємо прискорення цього процесу - багато "відстаючі" в інформаційному сенсі підприємства і організації підтягують свою інфраструктуру на більш високий і зрілий рівень. І це зараз явний тренд, який продовжиться в найближчі два-три роки. Найбільш цікаві технології впроваджують ті компанії, у яких інфраструктура готова до таких рішень, і це, як правило, корпорації і банки.

Нові технології смарт-мереж і смарт-інфраструктури знаходять своє застосування у них. Слідом за ними будуть йти бізнеси, які сьогодні модернізують свою інфраструктуру. Завдяки автоматизації процесів ми будемо йти від впливу людського фактора - додатки будуть самостійно підлаштовувати під себе інфраструктуру підприємств для досягнення оптимальної продуктивності. Це буде цікаве і швидкий рух вперед, де і бізнесу, і людям потрібно буде перебудувати своє мислення і знайти себе в новому цифровому світі.

    Реклама на dsnews.ua