• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Ідентифікаційний номер і довідка переселенця стануть доступними в смартфоні вже з жовтня

Реклама на dsnews.ua

Міністерство цифрової трансформації планує в жовтні запустити низку нових функцій і сервісів у мобільному додатку "Дія". Зокрема, буде оцифровано довідку внутрішньо переміщеної особи

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр, глава Мінцифри Михайло Федоров, передає "ДС" із посиланням на його Telegram-канал.

«Статус внутрішньо переміщеної особи. Ще один документ, який, на жаль, існує через війну на сході країни. Ми також зробимо його цифровим для понад 1,5 мільйона громадян», — написав Федоров.

Крім того, в жовтні буде запущено цифровий шеринг документів — можливість передавати копії документів.

Також буде оцифровано ІПН (ідентифікаційний номер платника податків). За допомогою цифрового шеринга документа його «копію» можна буде швидко передавати державним органам і бізнесу. У додатку також з'явиться доступ до цифрового свідоцтва про народження для дітей до 14 років, яке використовується для поїздок, банків, нотаріусів, медичних та освітніх послуг.

Крім цього, з жовтня в додатку з'явиться в можливість надати технічний паспорт на авто іншій людині, і він відобразиться в її смартфоні.

«Наприклад, ваша дружина зможе їздити на вашому автомобілі без фізичного технічного паспорта. Він буде у неї в додатку», — пояснив Федоров.

У додатку також стануть доступні отримання і сплата штрафів, а також отримання інформації про наявність боргів і їх оплата.

Також із жовтня в порталі «Дія» буде доступна оновлена реєстрація товариств з обмеженою відповідальністю онлайн, можливість почати і завершити будівництво, що відносяться до категорії СС1 (кафе, приватні будинки, малі споруди), а також послуга «еМалятко».

    Реклама на dsnews.ua