• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Іспанія навчить українську киберполицию захищатися від російських хакерів

Реклама на dsnews.ua
Іспанія в 2017 році готова надати допомогу Україні у боротьбі з хакерськими атаками

Про це йдеться в опублікованій доповіді міністра оборони Іспанії Марії Долорес де Коспедаль, передає "ДС" з посиланням на DW.

Повідомляється, що з метою співпраці з Україною в сфері кібербезпеки Об'єднаного командування обороною кіберпростору (ОКОК) при Генштабі Іспанії виділили додаткове фінансування. За словами представника міністерства оборони Іспанії Даніеля Гарсії Кордеро, у Києві нещодавно побували офіцери ОКОК для конкретизації співробітництва та вивчення ситуації.

Планується, що іспанська сторона буде проводити навчання українських військових, а також передасть необхідні технології та обладнання і має намір робити спільні дії для запобігання хакерських атак.

Робота на Україні, відповідно з проханням її керівництва, буде першою закордонною місією ОКОК, створеної лише в 2013 році, пояснив представник міністерства оборони Іспанії Даніель Гарсія Кордеро.

За його словами, завданням підрозділу, у якому задіяно 70 фахівців - 49 військових і 21 цивільних - є забезпечення безпеки комп'ютерних мереж, які обслуговують збройні сили Іспанії та цивільні об'єкти, що мають стратегічне значення, а також нанесення ударів у кіберпросторі.

"У минулому році нам довелося зіткнутися зі 134 хакерськими атаками на структури міністерства оборони і життєво важливі цивільні об'єкти, в тому числі в сфері енергетики, телекомунікацій та транспорту. У цьому році подібних атак було більше 300. З більшістю з них ОКОК впоралося. Наш недавній досвід щодо створення спеціалізованої структури та її успішна робота спонукали українських колег, за їх власним визнанням, звернутися за допомогою саме до нас, а не якійсь іншій країні Євросоюзу", - зазначив Кордеро.

За його словами, в ході свого недавнього візиту до Мадрид українські військові констатували, що "створення національної системи кібербезпеки, спираючись на досвід Іспанії, має для них першорядне значення". Вони нагадали про хакерську атаку на енергетичну систему України, зроблену в грудні 2015 року, коли сотні тисяч жителів країни залишилися без світла.

Міжнародні експерти вважають, що за цією атакою стоять російські хакери.

    Реклама на dsnews.ua