• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Як купити пилосос і не помилитися з вибором: підказки для споживачів

Реклама на dsnews.ua
Зробити свій дім чистим і безпечним в світі сучасних технологій не складно – достатньо кожен раз прибирати з допомогою хорошого пилососа

Однак, як вибрати дійсно ефективну модель? Адже зараз на ринку дуже велика пропозиція цієї продукції.

Підказкою для споживачів є спеціальне маркування пилососів. Адже в Україні діє Технічний регламент енергетичного маркування, затверджений постановою Кабінету міністрів № 381 від 31 травня 2017 р.

По цій етикетці з энергомаркировкой можна відразу зрозуміти, це якісний порохотяг чи ні, і вибрати саме ту модель, яка вам потрібна. Тепер вибрати пилосос можна легко і швидко!

Що означають букви на маркуванні
Згідно з новим законом, усі виробники повинні маркувати свої пилососи энергоэтикетками, незалежно від торгової марки або країни-виробника. Саме на цій етикетці міститься вся важлива інформація про характеристики конкретної моделі пилососа.

Зокрема, на етикетці ви можете побачити різні літери від А до G. Це класи ефективності, де А - найвищий клас, далі рівні B, C і так далі. Відповідно, G - найнижчий рейтинг ефективності.

Найважливіші критерії при виборі пилососа
Раніше існував стереотип: чим потужніший пристрій, чим більше у нього Ватт (споживання енергії) - тим він краще. Але на прикладі енергоефективних лампочок можна переконатися, що ефективність важливіше потужності. Так, сучасна LED-лампочка світить яскравіше, працює довше, і при цьому споживає менше енергії. Те ж саме стосується побутової техніки, в тому числі і пилососів.

Одним з найважливіших критеріїв у виборі пилососа, безумовно, є якість прибирання. В пилососі їх навіть два: якість збирання твердих покриттів (плитки, ламінату) і якість прибирання килимів.

Фільтрація повітря
Ще один не менш важливий критерій якості прибирання - це фільтрація. Адже саме дрібна пил є основним ворогом нашого здоров'я і збудником багатьох алергічних захворювань і хвороб дихальних шляхів. Особливо небезпечно це для дітей.

Зараз зразковим вважають стандарт HEPA - високоефективна фільтрація повітряних частинок. Фільтри такого типу захоплюють і утримують не тільки частинки пилу, вовни тварин і іншого дрібного бруду, але навіть бактерії і віруси, збудників астми і алергії. Весь цей "коктейль" осідає в пилозбірнику, а назовні виходить чистий і корисний повітря.

Витрати електроенергії
Також важливим є клас енергоефективності. Виявляється, для надефективній роботи пилососа досить 550-750 Вт споживаної енергії. Завдяки цьому ви дбаєте про навколишнє середовище і навіть маєте можливість заощадити гроші, а пилосос буде служити вам набагато довше, оскільки при такій споживаної потужності не перевантажується мотор.

Рівень шуму
Ну і слід враховувати гучність роботи. Адже чим тихіше працює пристрій, тим краще. Тоді він не заважає розмовляти з близькими, слухати музику або дивитися фільм. Найкращі екземпляри пилососів видають 64-67 децибел. Рівень шуму таких пилососів не перевищує гучність звичайної розмови.

Як вибрати кращу модель
Кожен з перерахованих вище критеріїв отримує оцінку букви від A до G. Ця літера повинна бути виділена в рядку серед інших - це і є відповідний клас ефективності. Тому, якщо коротко - потрібно шукати букви "А" на етикетці. І чим більше їх буде на маркуванні, тим якісніше конкретна модель пилососа.

Відповідно, якісною моделлю є пилосос, який має 4 виділених літери "А" на маркуванні. Це означає, що модель краще прибирає тверді поверхні, килими, випускає чисте повітря і економить вашу електроенергію.

    Реклама на dsnews.ua