• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Міжпланетна станція Juno встановила рекорд дальності польоту

Реклама на dsnews.ua
У ході місії максимальне видалення Juno від Сонця складе 832 млн км

Американська міжпланетна станція Juno встановила рекорд дальності польоту в космічному просторі при роботі на сонячних батареях, повідомляє "ДС" з посиланням на ТАСС.

Науковий апарат, запущений в 2011 році до Юпітера, віддалився від Сонця на 793 млн км. Станція перевершив попереднє досягнення, яке належало європейського зонда Rosetta, зробив подорож до комети Чурюмова-Герасименко. "Це стало можливим завдяки спеціальній конструкції і високої ефективності сонячних батарей, що використовуються Juno, - пояснив керівник проекту з Лабораторії реактивного руху в Пасадені (штат Каліфорнія) Рік Найбэккен. Він нагадав, що станція оснащена трьома 9-метровими панелями батарей, що складаються з 18698 окремих осередків. На Землі їх сумарна потужність досягає 14 кВт.

"Однак Юпітер знаходиться в п'ять разів далі від Сонця, ніж Земля, і сила сонячних променів там в 25 разів слабкіше, - продовжив експерт. - Тому гігантські сонячні батареї Juno зможуть генерувати там тільки 500 ватт, але цього буде більш ніж достатньо для того, щоб апарат впорався з поставленими завданнями". За планом йому належить вийти на орбіту Юпітера 4 липня нинішнього року та протягом 12 місяців здійснити навколо нього 33 витка. За цей час станція, оснащена різними приладами і важить близько 4 тонн, повинна буде заглянути крізь потужний шар хмар газового гіганта і передати на Землю відомості про його структурі, атмосфері та в магнітосфері. Вчені хочуть, зокрема, перевірити гіпотезу про наявність у Юпітера твердого ядра і впевнені, що в будь-якому випадку отримають унікальні дані, які допоможуть краще зрозуміти процеси формування не лише найбільшої планети Сонячної системи, але і всього Всесвіту. В ході цієї місії максимальне видалення Juno від Сонця складе 832 млн км. Так далеко в космічний простір до нього увійшли лише вісім апаратів, однак всі вони використовували ядерні батареї, або термоелектричні генератори на изотопах. Побудувала міжпланетну станцію на замовлення NASA компанія Lockheed Martin. Вартість проекту оцінюється в $1,1 млрд.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua