• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Першу модель комп'ютера Apple "пустили з молотка" на аукціоні за за $400 тисяч

Один з перших персональних комп’ютерів IT-корпорації Apple — оригінальний Apple-1, створений співзасновниками компанії Стівом Возняком і Стівом Джобсом у 1976 році, продали на аукціоні в США 400 тисяч доларів

Apple-1
Apple-1 / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Комп’ютер Apple-1 у дерев’яному корпусі з акації коа досі функціонує і є одним з 200 виготовлених та проданих приладів. У комплекті з ним йдуть посібники користувача та програмне забезпечення Apple на двох касетах, передає "ДС" з посиланням на ВВС

Зазначається, що Apple-1 мав лише двох власників – професора коледжу та його студента, якому професор продав комп’ютер за $650.

У квітні 1976 року Apple-1 був презентований в Клубі саморобних комп'ютерів в Пало-Альто, Каліфорнія.

В продаж Apple-1 вийшов у липні 1976-го за ціною 666,66 доларів. Розповідають, що в місцевому магазині він продавався за 500 доларів, до яких додавалась націнка, що становила третину від даної суми. Причиною такого рішення було те, що Стів Возняк любив числа з однаковими цифрами.

На відміну від інших аматорських комп'ютерів того часу, які продавалися у вигляді комплектів для збирання, Apple-1 був повністю зібраний на платі, що тримала близько 30 мікросхем. Для того, щоб отримати робочий комп'ютер, користувач мав додати до нього корпус, джерело живлення, клавіатуру і дисплей. Пізніше була випущена плата для зв'язку з касетним магнітофоном для зберігання даних, яка продавалася за ціною 75 доларів.

У 2015 році в США жінка здала оригінальний Apple-1 у центр по переробці та утилізації сміття. Комп'ютер був проданий колекціонеру за 200 тисяч доларів США.

Нагадаємо, нестачі мікросхем та збої у виробництві у Південно-Східній Азії через COVID-19 призвели до того, що американська компанія Apple втратила $6 млрд доходу.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua